Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy zajlik egy vizsgálat és...

Hogy zajlik egy vizsgálat és a diagnózis felállítása a Vadaskertben autisztikus tünetek esetén?

Figyelt kérdés

Nem kell beutaló ugye, csak simán kérek egy időpontot?

Kérnek valami jellemzést pl. az óvónőktől?

Ha bp-iek vagyunk, nem kell bent aludni? Egy nap megvan a vizsgálat, vagy több napos?


Rögtön mondanak diagnózist? Játék közben figyelik meg a gyereket, vagy hogy?


5 éves, nem komolyak a tünetek (Asperger gyanús) és vannak nagyon jó időszakok, meg nehezebbek. Mi van, ha ott éppen tök normális?


2013. jan. 17. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, mi a napokban voltunk a Vadaskertben. Házi gyerekorvostól kértek beutalót, de ha nincs, akkor sem kell hazamennetek. Minket bevittek egy szobába, ahol volt egy rakat játék, játék közben figyelte a doktornő a gyereket, tőlünk szülőktől meg kérdezgetett dolgokat, illetve meghallgatta, hogy miket vettünk észre. Mivel a mi gyermekünk még kicsike, ezért több hónap múlva újra megyünk kontrollra, ahol ismét megnézik a viselkedését, játékát, újra elmondjuk, hogy miket tapasztalunk. Ez volt nálunk, nem tudom, hogy mikor fektetik be a gyerekeket, gondolom akkor, ha komolyabb gondok vannak.


Ti mit vettetek észre, ami miatt úgy gondolod, hogy nem komoly annyira a dolog és Aspergerre gyanakszol? Nálunk alapvetően rendben vannak a dolgok, csak nagyon távolságtartó a korosztályával, nem igazán szeret a közelükben lenni, van sorba rakosgatás, néha színek szerinti szétválogatás, kupacba rakodás, de amúgy mindennek tudja a funkció szerinti használatát is a gyermek, szépen beszél, bár van a beszédében ismétlés is, alapvetően nyugodt, viszonylag könnyen kezelhető, de azért mégis érezhetően más, mint az átlag. Mosolyog is, de a szemkontaktus nem túl erős, inkább a felnőttek közelében tud jobban megmaradni.


Ha éppen, ahogy te említed, tök normális a gyermeked, akkor azt fogják mondani. Ott - úgy vélem és úgy hallottam - feleslegesen nem sütik rá senkire, hogy autizmus áll fenn, csak ha tényleg úgy vélik, hogy az. Öt évesen azonban már nagy valószínűséggel ki tudják jelenteni, hogy az-e vagy sem.

2013. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

5 évesen diagnosztizálták a lányom a Vadaskertben.

A menete a következő:

Háziorvostól kell beutaló. Vigyél óvónőktől is jellemzést, nem baj, ha nincs, de ha van, az előny! Azért jó, mert ha pont egy olyan időszakot fogtok ki, akkor is legyen írásos nyoma, hogy vannak "gondok".


Először egy ambuláns vizsgálat van, majd, ha indokoltnak tartják a kivizsgálást, kaptok egy időpontot a befekvésre. A Kuckóba fogtok kerülni, ahol kortársak között figyelik meg, feladathelyzetekben, játék közben, stb. 1-2 hét, attól függően, hogy mennyire együttműködő a gyerek és mennyire egyértelmű az állapota.


Ha közel laktok, nem kötelező bent aludni, akkor fél 9-4-ig vannak a foglalkozások, addig kell bent lenni minden nap (pénteken hamarabb vége). Bent lehetsz vele te is, de a foglalkozások idején a szülők kint várakoznak a folyosón vagy az udvaron (mire oda juttok, már jó idő lesz, több hónapos várakozási idő van). A bentléte alatt rengeteg teszt lesz, neked is ki kell töltened egy csomó papírt, a gyereket is több szakember fogja megvizsgálni.

Az utolsó napon nagyon részletes zárójelentést adnak, és pontosan tájékoztatnak mindenről. Nagyon értenek hozzá, hidd el, egész apróságokból tudnak levonni következtetéseket, még akkor is, ha éppen "jó napja van" a gyereknek. Tudják, hogy mire kell figyelni!


A lányom amúgy imádta a Vadaskertet, neki olyan volt, mintha egy másik oviba járt volna, és azóta is emlegeti, hogy szeretne újra menni.


A diagnózissal majd el kell mennetek a területileg illetékes Tanulási Képességet Vizsgáló és Szakértő Bizottsághoz, tehát amikor már közel jártok a Vadaskertes kivizsgáláshoz, akkor kérj oda is egy időpontot (az óvoda is elindíthatja), mert oda is elég hosszú a várakozási idő!


Ha további kérdésed van, nyugodtan írj!

2013. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólóhoz tudnék csatlakozni, én tavaly télen voltam bent egy hetet az akkor 5 éves lánykámmal. Mi is bp-iek vagyunk, így bejártunk. Ebédet kap a gyerek, és magadnak is kérhetsz (minimáláron van), attól még hogy nem alszotok bent kaphattok egy szobát ahova elbújhattok délutáni alvásra, vizsgálatok közti feltöltődésre, de mi pont kifogtunk egy hiperaktív csapatot a szomszéd szobában, úgyhogy sok pihenés nem volt. Ha kiviszik őket a játszótérre, azérd kérdd, hogy te is ott lehess, meg szokták engedni, ez a többi gyerek miatt tanácsos ha a tied esetleg gyámoltalanabb típus...

Az egész orvosi csoport amúgy nagyon klassz, sokan néznek sokfélét és elég diszkréten, az én lányom is kérdezgeti mikor megyünk vissza vendégségbe.

Ha nem komolyak a tünetek, én nem mennék magamtól a tanulási bizottsághoz megmondom őszintén...

Fogsz segítséget kapni, de a diagnózis is felszabadít.

2013. jan. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak.

Egyenlőre még vacillálok, tavaszig várok. Tudom, sokára kapunk időpontot, de járunk 2 féle fejlesztésre, és javulást látok. Bár időnként vannak nehezebb időszakok, de már sokkal könnyebb, mint egy évvel ezelőtt.

És tényleg nem komolyak a tünetek, az oviban pl. nézek rám az óvónők, amikor említettem, hogy a pszichológus mit mondott, mert nekik a figyelemzavaron kívül semmi más nem tűnt fel.

2013. jan. 20. 21:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi 3 évesen voltunk a kislányommal Prekop Csillánál, bementünk egy szobába játékok voltak Csilla figyelte a kislányunkat közben minket alaposan kikérdezett. 4 órán át tartott a megfigyelés a közepénél behívott egy doktornőt, hogy ő is lássa a gyermeket figyelje, vittünk beutalót, óvodai jellemzést ami elég jó volt. Mi előtte voltunk a Szakértői Bizottságnál ők nem tudtak diagnózist adni, Csilla nagyon érthetően határozottan megrendíthetetlenül kimondta, hogy ez bizony autizmus sprektumzavar. Nem kellett bent maradnunk és más gyermekek között sem figyelték meg, első látogatásunk a Vadaskertbe amely 4 órán át tartott diagnózissal a kezünkbe távoztunk haza 260km-re.
2013. máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!