Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a hozzátáplálást almalével...

Ha a hozzátáplálást almalével kezdeném 4 hósan, akkor ezzel egy étkezést váltok/váltsak ki, vagy mondjuk a teája helyett itassam almalével?

Figyelt kérdés
Almalével tervezem majd kezdeni kb 2 hét múlva, de nem tudom hogy most azzal kell már kiváltanom egy étkezést, vagy ezt tea helyett adjam neki? És utána ha reszelt almát adok neki azzal már fixen kiválthatok egy étkezést ugye? Köszönöm.
2013. jún. 26. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezzel még nem váltasz ki neki étkezést, még csak kóstolgatni fogja, lehet nem eszik 2 kanálnál többet belőle. Pár nap/hét múlva ha adod neki a reszelt almát, először abból is keveset csak, azt is kóstolgatni fogja. Majd ha már ízlik neki, és nem csak 2-3 kanállal eszik belőle, hanem h jól lakjon, akkor tudod kiváltani pl az uzsonnát. Nálunk legalábbis így volt.
2013. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először néhány napig adj neki almalevet, majd néhány napig baracklevet. Ha megszokta az ízeket és jól viselte a szervezete, akkor adj neki almapépet, majd barackpépet, majd sütőtököt, utána banánpépet. Péppel tudsz kiváltani egy étkezést, akkor ha minimum 120 ml-t megeszik már belőle. Ez akár egy hónapig is tarthat, nem kell siettetni.
2013. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő, hogy először 1-2 kanál almalevet adjak neki, majd ha már megissza egy alma levét, akkor adhatok reszelt almát, azt is nagyon fokozatosan.

Én 2 napig adtam almalevet, utána reszelt almát 1-2 kanállal, de úgy benyomta a babám az egész almát, hogy nem szórakoztam vele, hogy minden nap egy kanállal többet adjak. Nagyon ízlett neki és nagyon kérte. Igaz 5 hónapos volt már akkor.

Először evés előtt kóstoltasd vele, nem kell egyből kiváltani vele az étkezést.

2013. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Először csak kóstoltatsd meg vele, hogy ismerkedjen az ízével. 1-2 kiskanálnyival kezdd, majd ezt növeld naponta, 2-3 nap után jöhet az almapüré.
2013. jún. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!