Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nevet választanátok a...

Milyen nevet választanátok a babátoknak, ha egy éves koráig Attilának hívták, de közben kiderült egy orvosi vizsgálat során, hogy XX kromoszómája van?

Figyelt kérdés

Egy kedves közeli ismerősömről van szó, és az ő gyermekéről.

Az orvosa szerint azért nem fejlődött neki a kukaca normálisan, több operációja volt már szegény fiúcskának. Nagyon sajnálom, hogy most derült erre fény. Sajnos a születéskori rutin kromoszóma vizsgálat nem minden esetben megbízható.


2013. jún. 26. 16:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Korinna
2013. jún. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Amilla, Anita.
2013. jún. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom. És akkor jelenleg mik a kilátásai? Mármint végül is kialakítják a jellemző női ivarszerveket, vagy várnak vele, míg kialakul a gyerek személyisége? (Ugye nem minden esetben passzol az orvosok döntése a későbbi felnőttkori identitással, ezért ez borzasztóan nehéz helyzet, hogy ne csináljon az ember kárt.)


Én választanék azok közül a nevek közül, amiken amúgy is gondolkodtam, ha lány lesz.

2013. jún. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%

Na jó. Nincs születéskori rutin kromoszóma vizsgálat. :)

A vezetéknevét nem akarod még kiírni? Ha igaz amit írsz, akkor nem sok ilyen lehet, nem gondolod, hogy kellemetlen neki, ha magára ismer az anyja, vagy más felismeri?

Hasonló hangzású nevet adnék, pl. Anita.

2013. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha tényleg sor kerül az átalakító műtétre, akkor az Anettet vagy az Annát választanám. Mindkettő passzolna az Attilához. (egy óvónő)
2013. jún. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

# 4/5 Mégis akkor hogyan kérdezzem meg a nevét? Írjam azt, hogy A betűvel kezdődik? Amúgy szerintem nem fontos, hogy ugyanolyan betűvel kezdődjön. Nekem a Natasa bejön.


Természetesen hibázhatnak az orvosok is, de nem véletlen nála, hogy a teste megfelelően növekedett, a fütyije pedig nem.

2013. jún. 26. 16:55
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Anita, szerintem is jó :)


Kitartás a szülőknek és mielőbbi rendeződést a Babácskának!

2013. jún. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Én lányt vártam és fiam lett, de meglepődtem azon, hogy neki is mennyire örültem. :) Viszont érdekes, hogy olyan lányos fiú ő, most négy éves, de inkább babázik, minthogy autózna. Egy kicsit valószínűleg elkényeztettem. De érdekes, hogy ha lemegyek vele az utcára vagy a boltba, rögtön lelányozzák, hogy "De szép kislány!" - az nem érdekes, hogy kékben van. :)
2013. jún. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Én azért írtam az Amillát, mert azt hittem a kérdés lényege az, hogy az Attilához hangzásban hasonlító lánynévre szeretnének ötleteket. Ha ez nem fontos, akkor gondolom majd elnevezik úgy ahogy akarják a szülők, ez nem az ismerősök dolga.
2013. jún. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem a te gyereked, akkor sehogy se kérdezd meg a nevét!
2013. jún. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!