Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A havonta esedékes orvosi,...

A havonta esedékes orvosi, védönöi vizsgálat kötelezö? Mi történik ha nem viszem?

Figyelt kérdés

10 hónapos a kislányom. Eddig minden hónapban rendszeresen vittük, mindig mindent betartottunk, stb.

Viszont most 2 hónapja a nagy meleg, meg a sok probléma miatt nem vittük. Teljesen egészséges, szépen fejlödik, szemmel láthatóan semmi baja.

Származhat ebböl valami bajunk, mert nem vittük? Baj lenne ha 1 évesen vinnénk legközelebb?

Kérlek ne szóljatok le, nagyon tapasztalatlan vagyok, ezért szeretném tudni ezeket.


2011. júl. 20. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Hívd fel a védőnődet, kérdezd meg.

Szerintem ha a kötelező oltásokat beadatjátok, másra nem kötelezhetnek. De ez csak az én véleményem, én hordtam mindig rendesen.

2011. júl. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmi nem történik, ha nem viszed! :) Egy évesen mindenképp kell a státuszvizsgálatra mennetek amúgy is.


A húgoméknál a gyerek születésekor kb. 3x volt kint a védőnő, (az első két hónapban) majd felhívta őket, hogy az egy éves vizsgálatra vigye be...


Nálunk mondjuk jött rendszeresen minden hónapban a védőnő (plusz nekünk is vinni kellett párszor mérni), aztán egy éves kor után már nem jött, csak 1,5 évesen, meg 2 évesen, és nemrég, 2,5 éves kora után is kijött még egyszer... Ezen meg én csodálkozom... :)

2011. júl. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

státuszvizsgálatnak meg kell lennie és az oltásoknak, különben nem mehet bölcsibe, oviba.

szerintem most nem is kéne havonta mennetek, mi ilyenkor 2 havonta mentünk már csak, mindig felhívott a védőnő és adott időpontot!

szerintem haa 8 hónaposan voltatok, akkor most vidd le és 2 hónap múlva. de nem hiszem, hogy gond lenne ha kihagynátok

2011. júl. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hozzánk mindig eljött a védőnő előtte, amikor menni kellett. Ugye eleinte sűrűbben, 1 hónaposan, aztán az oltások... 6 hónapos kora után már nem szólt, magamtól elvittem méretni 7 illetve 8 hónaposan (dokinénihez nem kellett bevinni). Aztán abbahagytam, mert macerás volt az öltöztetés télen.:) 1 évesen aztán vinni kellett ismét, és a 15 hónapos oltás előtt is eljött a védőnéni szólni illetve papírt aláíratni, hogy kapja majd az oltást. Most 16 hónapos a lánykám, valószínűleg 18 hónaposan kell majd ismét vinni őt oltásra.

2011. júl. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Féléves koráig kötelességed havonta hordani, utána csak 1 évesen. Ha ez elmarad, akkor először kapsz egy figyelmeztető levelet, hogy vidd a gyereket, majd ha ennek sem teszel eleget feljelentenek kiskorú veszélyeztetése miatt. Hivatalosan így működik. Védőnő
2011. júl. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fiamat 2hónaposan látta utoljára a védőnő, azóta nem jött, az oltásoknál meg nem volt ott. Semmilyen levelet sem kaptam, hogy veszélyeztetem a gyermekemet azzal, hogy nem hordom havonta méretni, stb. Mi úgy csináltuk, hogy a 4hónapos oltás után 6hónaposan vittük a státuszra, most megint visszük majd, majdnem 9hónapos.
2011. júl. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!