Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha nem issza meg a napi...

Baj ha nem issza meg a napi fél liter tápszert?

Figyelt kérdés
8.5 hónapos a babám. Egyszerre 100 ml iszik csak meg. Reggel és este. Néha napközben 100 mlt. + tejpép vagy tápszerhez kevert gabonapép. Jó ez így?
2013. jún. 27. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
még nem volt olyan nap 1 év alatt,mikor megivott volna 500ml tápszert egy nap alatt a kisfiam.tejpépben is van tápszer,és gondolom már eszik a te babád is tejtermékeket,túrót,sajtot,joghurtot stb,így fedezve van a szükséglete.
2013. jún. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen kap joghurtot, meg túrót. Sajtot még nem kapott de adok neki azt is. Köszi a választ :)
2013. jún. 27. 10:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam egyáltalán nem issza a tápszert. Sinlacba szoktam neki kutyulni 50-60 ml-t, meg vacsira tejpépet adok neki. Délután meg egy babajoghurtot eszik. Kb 250-400 ml között mozog a napi mennyisége. A védőnő azt mondta,hogy ha mellette mást is eszik szépen és szépen nő a súlya,kiegyensúlyozott, akkor nem baj.

Napközben próbálj meg neki gyümölcsrizst adni: rizs főzve, tápszerrel felengedve, kis gyümi bele,pici cukor is mehet(én gyümölcscukrot használok). Hetente 2szer kap ilyet reggelire.Meggyel nagyon szereti:-)

2013. jún. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. jún. 27. 11:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam most 17 hónapos,úgy csinálom nála már fél éve,hogy reggel és este kap csak. Napközben kap normális ételt,nasizgat. 210 ml víz hozzá kap 7 kanál tápszert és sinlacot vagy sinemilt. Így megvan a mennyiség. Ő mondjuk a napközbeni tápszert 14 hónaposan utasította csak el. Nincs kötelezően kiadva,hogy mennyi tápszert kell kapnia az adott hónapban. Kap tejpépet is,ezzel fedezed a tápszer részét is nála. Amikor a fiam evett tejpépet ő se evett olyan sok tápszert. Teljesen normális és jó ahogy csinálod
2013. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tej alapú táplálkozásnak nem csak tápszerből vagy majd csak tejből kell, hogy álljon.

A fél literbe bármi beletartozik, ami tej alapú. Tehát a tápszer, tejpép, joghurt, sajt, később majd a tej, krémtúró, puding, bármi.

2013. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor így szerintem megvan a napi adagja. Még egyszer köszi mindenkinek :)
2013. jún. 27. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!