Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve.6hetes babám arca tiszta piros pöttyös, állandóan viszket a szeme fölött, a homloka is. Miket egyek h ne csináljak neki bajt?

Figyelt kérdés

Szerintem az lehetett a baj h rengeteg tejet ittam, túróslepényt is sokat ettem. ma meg már marha keveseket evett.(úgygondolom h édessavanyú mártásos hús miatt...)de már nemtom!!!!!!!!!!!!


úristen ugye nem lesz tejérzékeny?!?!?!?!


mit egyek h ne legyen baj?!?!?!


vagy mit tegyek h ne viszkessen neki a pici arcocskája, a doktornő semmit sem mondott...


2009. okt. 14. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A tejérzékenységét könnyen tesztelheted:4-5 napig semmiféle tejes-tejtermékes dolgot ne egyél.Ha múlnak a tünetei érdemes dokihoz menni tejallergia gyanú miatt.Tesóm kisfia is ilyen volt és kb 4 hós volt mire rájöttek a tejallergiájára,addigra már sebes volt a kis arca.Drága,de nekik pl a Bio Bio Baby termékek hozták helyre az arcát.Vagy Sudocrem,hidrophiles fürdető(nappalra is).
2009. okt. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy a tejtől van! Szerintem akkor nem csak a pofiján jelentkeznének a pöttyök. Lehet mástól is! Az érdekes, hogy a doktornő semmit nem mondott rá! Kenegesd neki krémmel, hátha elmúlik.De azért próbálj meg kevesebb tejterméket fogyasztani a közeljövőben, ha mégis attól lenne! És én azért elvinném egy másik doktorhoz! Lehet nem attól van, de legalább nem fogsz idegeskedni. Jobb félni, mint megijedni!
2009. okt. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

az egész teste pöttyös!!! a sok tej, tojás, bundáskenyér, tükörtojás ugye...


már nemtom mit egyek, terhesség alatt is diétáznom kellett, már alig vártam h jókat egyek, de nemlehet...

nem is bánnám, mert a lányom a legfontosabb, de egyszerűen nemtom miket!!!!!!!

2009. okt. 14. 19:54
 4/13 anonim ***** válasza:

Tőlük is kérhetsz segítséget:

[link]

2009. okt. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed , hogy viszket? Lehet, hogy csak a melegtől pöttyös. Ezek nem olyan durva kaják, valamit csak enned kell!

Nem valami fürdető, vagy krém okozza?

Ki fogja nőni. Nyugi. És egyél. Ezekben nincs semmi rossz, amiket sorolsz. Bízd a doktorra, ne pánikolj itt!

2009. okt. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyél fegyelmezettebben! Egyik nap tejeseket, másik nap tojásosat, harmadnap marhát(csak) és fiygeld meg, van-e összefüggés! Lehet, hogy egyáltalán nem attól van.
2009. okt. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz, sok mindenről le kell mondani.

Tejterméket max fél litert egy nap (ebbe beletarozik a tej, a joghurt, túró..mindne)

A tojást is mértékkel, vagy inkább sehogy.

Ne egyél puffasztó zöldséget, gyümölcsöt, csak almát.

Marad a hús, natúr, rántva, krumpli, rizs, egyszerű levesek, s kb talán ennyi, meg a víz , tea.. én 8 hónapig ezeken éltem, én is vártam, hogy ehesse már végre...

Tartott fél 4 hóig, most megint terhes vagyok, cukros, utána meg megint jön az egy év szoptatás...majd a harmadik baba.) De gyszer kell ezt végigcsinálni.

A dokinál meg ne hagyd magad, valamit kell adjon a kicsinek, ha vakarja. Nem koszmó véletlen?

2009. okt. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Próbálj meg egészségesen táplálkozni + elhagyni az allergizáló dolgokat. Elsőnek a tejet!

Ha párolt brokkolit, répát, karfiol eszel rizzsel és husival, akkor nem lesz gond :)

2009. okt. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
lehet ,hogy himlos?mi 3 hetesen voltunk himlosok.latta dokktor es nem mondott semmit?
2009. okt. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia,

lehet,hogy nálatok nem így van,de az én babám is hat hetes volt és nekünk először csak pöttyök voltak,majd ezek pattanássá nötték ki magukat,majd végül az kifakadt és némelyik véres maradt.Mindenki azt mondta,hogy a tejcsitől van,majd szerencsére elvittem dokihoz és kiderült,hogy koszmó.Azért nem gondoltam,hogy az,mert nekünk is a szemöldökéből indult,az egy kicsit meg volt duzzadva és onnan az egész arcára terjedt.A fejbőrén semmi nem volt,mikor elvittem már a nyakán is voltak pöttyök.A doki felírt egy gyógyszertári kenőcsöt,ami elég drága volt,de már két nap múlva elmúltak a szörnyű pöttyök és most gyönyörű a babám arca,időnként újra előjön,de már az elején tudom kezelni a kenőccsel.Lehet,hogy nálatok nem ez van,de mi így jártunk.

2009. okt. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!