Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babátok mit csinál...

2 hónapos babátok mit csinál napközbe?

Figyelt kérdés

mennyit alszik? Egyedül tudjátok hagyni?

Nekünk minden napunk tiszta káosz. Össze-vissza eszik, alszik. Vagyis nagyon keveset alszik és nem tudom fél percre sem magára hagyni, mert ordít. Nincs el a kiságyban, nem köti le semmi.


2013. jún. 28. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

az enyém ebben a korban:evett,aludt.amikor fent volt elnézelődött egy darabig.


hát nem irigyellek!

azért ne legyen mindig ölbe,mert akkor meg azért fogsz később "megőrülni"

2013. jún. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az enyém 3 hónapos koráig szinte csak ölbe volt: nagyon sokat bukott, evések után egy órát kézbe volt, plusz még nagyon hasfájós is volt, így gyakran sírt vigasztalhatatlanul, természetesen akkor is kézbe volt. 3 hónapos korától találtunk szert a bukására, ill. a hasfájások enyhültek szép lassan, szinte villámcsapás szerűen kinyílt számára a világ, és akár egy órán át is elnézegette a kezét, árnyékokat, stb. Azóta is nagyon ügyesen el van egyedül, játszik, felfedez, stb.

Szerintem ez még nem az a kor, amikor kézben léttel el lehetne "kényeztetni"!

Kérdésedre válaszolva: 2 hónaposan volt már egy nagyábóli napirendünk - napközben 4-szer evett, éjjel még 2-szer keltem hozzá (3-kor és reggel 6-kor), 4 óránként evett. Ilyenkor kezdtem rajta érezni, hogy keresi a közelségünket, pl úgy helyezkedett a vállamon, hogy az arcunk összeérjen, elkezdett "bújni". Ilyenkor ügyesen tartotta már a fejét, mikor felemeltem, olyankor sem nehezedett a feje a kezembe, tartotta ügyesen. Hangokra már nagyon szépen figyelt ilyen korban, illetve már irányzottnak éreztem egy-egy mosolyát (persze egy bukás és egy hasfájás között). 11 hetesen már voltak olyan napjai, mikor nem fájt non-stop a hasa és akkor rátalált a zenélő korforgójára, az ujjacskáira - ekkor már püfölte az állatkákat a körforgón, akár egy órán át is! Szóval szép lassan változik minden baba, a tiéd is, ill. ezzel együtt a napirend is!

Amúgy emlékszem, erre mondta a védőnőnk, hogy innentől kezdődik, hogy az anyukák kreativitására van bízva, hogyan foglalják le a még túl sok mindenre nem képes babájukat, viszont előszeretettel fent levőt! :) Szóval kitartás, lesz ez még jobb is! Vagy akár azt is mondhatnám, hogy lehetne még sokkal rosszabb, nehezebb is!

9 hónapos baba anyukája

2013. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én babám sincs el magába, az alvás is nehezen megy, hasfájós is. Alig várom hogy nagyobb legyen, talán akkor jobb lesz. 7hetes most
2013. jún. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én 2 hónapos kisfiam pont ilyen! (Most is a kezemben alszik).

Egyedül max 10 perceket tudom hagyni, annyit van el magában, vagy ha leteszem mert elaludt a kezemben, akkor is 10 percen belül ébren van...

Kitartás! Talán idővel könnyebb lesz!

2013. jún. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!