Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem jó a tejpép tápszer...

Miért nem jó a tejpép tápszer helyett a 11.5 hósomnak, válaszolnátok Anyukák? Kérdéseim alul!

Figyelt kérdés

A mai napig szoptatok reggel és este, de ugye annak már csak a "megnyugtató" funkcióját élvezi a babám. A védőnő és a gyermekorvos tápszert javasolt reggel-estére. Eddig reggel és sokszor este is tejpépet kapott (1 Sinlac, 1 Milumil).

1. Elvileg napi 1 tejpépet javasolnak csak, de miért jobb a tápszer?

2. Ha reggelire kap tápszert az elég? Hány decit csináljak?

3. Este is adok majd neki, de előtte etessem meg főzivel? Így is nagyon sokat mocorog éjszaka, félek, hogy tápszer+ rendes étel már sok lenne vacsorára.

4. Ha este-reggel tápszert kap attól még uzsira adhatok néha tejpépet (nagyon szereti)?


A babám elég finnyás, válogatós, ezért is szerettem tejpépet adni, attól azt hittem, hogy "jobban hízik".


Bocsi a hülye kérdésekért, nem kapott még tápszert, a darabos ételeket sem eszi, össze vagyok már zavarodva...!:(


2013. jún. 30. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, hogy miért javasolnak tápszert, ha még szopizik is.

Kevésnek találják a súlyát?

Szerény véleményem szerint egy ekkora gyerek már eszik elég másfajta ételt ahhoz, hogy ne kelljen tápszer, Már nemsokára tejet is kaphat (ha nem érzékeny rá).

Nekem is fura ez, de hátha valaki majd megfejti.

2013. jún. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A milumilre én úgy emlékszem az van írva, hogy napi max 2 adag javasolt. Nem így van? Én ugyan csak uzsira adtam neki, ő is nagyon szerette kb 1 éves koráig, azóta csak darabosat hajlandó enni, úgyhogy már nincs is itthon.

Elvileg abban is tápszer van, persze vannak mellette egyéb dolgok is, úgyhogy nyilván a 2 dl-ben nem 2 dl van, de akkor is van benne.

Az én védőnőm kifejezetten javasolta vacsira a tejpépet, hogy jól aludjon tőle, úgyhogy egyet mindenképp adj neki, ha már szereti! Én nem szoktam előtte megvacsiztatni már, nálunk tápszer van vacsira, de ha tejpépet akarsz, az is tökéletes.

Összesen napi 5 dl tejalapú kaja kell nekik, de az én lányomnak ez sem volt mindig meg, és a védőnőm azt mondta, elég a 4 dl is, de az legyen meg.

Ennyi idősen már 210-240 ml vízhez csináltam tápszert a lányomnak egyébként, de majd meglátod, hogy mekkora babád étvágya ha egyáltalán elfogadja...

2013. jún. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha még minimálisan is de szopizik bőven elég már ennyi idősen ha még el is hagyja se baj de az biztos h ilyenkor már nem kezdeném a tápszerezést. Teljesen felesleges egy 11 hós babának...már ilyenkor lehet a tejet is lassan bevezetni de mivel még szoptatod felesleges. Nem értem miért erőlteti a tápszert semmi szükségetek rá.
2013. jún. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 éves korig napi fél liter tej ajánlott. Ha nincs ennyi anyatej, akkor tényleg jobb ha tápszert kap. A tejpép sűrű, nincs benne annyi tej mint a tápszerben.
2013. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!