Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Senki nem szokott egy éves...

Senki nem szokott egy éves kor alatt tejet adni a babájának?

Figyelt kérdés

Miért nem?

Mostanaban sok dolgot nem lehet adni a babáknak amit anno lehetett.

Nem értem.

Régen mikor nem volt tápszer es szopizni sem tudott a baba tejet kapott mar pár hetesen is most meg nem lehet egy eves korig.


Én ezzel nem értek egyet.

9hónapos a fiam és heti 3x kap tejet...miert baj ez?



2013. jún. 30. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem allergiás a tejre - tehát nem érzékeny a tejfehérjére és nem laktózérzékeny -, akkor egészségére. Én 3 hetes koromtól tehéntejet kaptam, hogy emiatt vagy sem, de sajnos allergiás vagyok rá... Ja, és mindezt felnőtt fejjel derítettem ki, mert gyanús volt, hogy mindig tejivás/tejtartalmú étel fogyasztása után vannak gyomorpanaszaim, de a felső légúti problémáim is hamar megoldódtak, miután kiderül, hogy nem bírom a tejet... Azért visszagondolva jobb lett volna, ha 20 évig nem szenvedek emiatt... Egyébként gondolkodás kérdése az egész, ha neked így jó, csináld így. Azért ha esetleg tüneteket látnál a kicsiden, akkor jusson eszedbe, hogy a tej is lehet ludas. Reméljük, nem lesz gond.
2013. jún. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs ezzel semmi baj,ha nem allergiás rá.Az én kisfiam 7 hónapos,5 hónapos kora óta kap tejbegrízt,és iszik tejet is.Van,hogy abba áztatom a babapiskótát,vagy tejjel készítem a tejpépet,jobban szereti.
2013. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát ez meggyőződés kérdése. Nekem van olyan egészségügyben dolgozó ismerősöm, rokonom aki 6 hónaposan, mikortól a kisfia a rengeteg anyatej ellenére (még eladni is tudott belőle pedig) nem volt hajlandó tovább szopizni, tehéntejre váltott. Nem volt semmi baja tőle, azóta sem, pedig már tinédzser...

Sok egészségügyben dolgozó szent meggyőződése, hogy ez csak lobbi, hogy ennyire a tápszert nyomják, és a tej meg ennyire mumus.

Én ebben nem foglalok állást inkább, mert egyrészt nincs rálátásom, de érdekes ilyen emberekkel beszélgetni, mert egyébként nagyon okosnak és tájékozottnak tartom és ismerem őket, de nem is tudom kinek higgyek ilyenkor.


Én 1 éves korig nem adtam egyáltalán tejet a lányomnak, csak ha éppen a főzelékbe löttyintettem egy kicsit, mikor már a mi kajánkból evett, akkor találkozott vele. Egy éves kor után már néha kap tejbegrízt, meg tejes ételeket, de 2 éves korig én junior tejitalt adok neki, mert apucinak megy a hasa a tejtől, szóval jobb az óvatosság.


Szóval ez csak meggyőződés kérdése, én legalábbis nem tudom kinek van igaza, de gyanítom, hogy fél-fél igazság mindkettő. Ha nincs érzékeny a családban és nem okoz tüneteket a babánál sem, akkor szerintem nem olyan tragédia. És egyébként én speciel rosszul vagyok, ha meglátom az összetevőket a tápszer, tejital dobozán, hogy tényleg ez lenne az egészséges, egy ilyen összerakott mű dolog?! :(

De mivel sajna ez az egészségesnek mondott, és nyilván a legjobbat akarom a gyerekemnek, és hogy ah lehet kerüljük el, hogy neki is nyavajája legyen a tejtől, mint az apjának, így fejet hajtok...

Egyébként 2 testvéremmel együtt mi is tejen nőttünk fel, mert anyukánk csak pár hétig tudott szoptatni :)

2013. jún. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem baj, a te dolgod. Amúgy azért, mert a tapasztalat azt mutatja, hogy aki korán kapott tehéntejet, az később nagyobb eséllyel lesz allergiás.
2013. jún. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
ha nem értesz egyet, hát, add. te gyereked, azt csinálsz vele, amit akarsz
2013. jún. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolom azóta fejlődtek a kutatások.

Egyébként én 40 éves vagyok, és én is kaptam tápszert, tehát azért volt régen is.

Mindenki azt ad a saját gyerekének, amit jónak lát.

Én mondjuk nem adtam, mert nagyjából igyekszem tartani a hozzátáplálási sorrendet, és még szoptatok is (20 hónapos, na ezért régen meg is öltek volna gondolom).

Tény, hogy én is 3 hónaposan már tejbegrízt kaptam orvosi javaslatra, de azért én nem adok a kisfiamnak mert én túléltem.

2013. jún. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért van, mert a gyermekorvosok elkezdtek azzal a kérdéssel foglalkozni, hogy miért van ennyi tejallergiás gyerek (akik most már felnőttek!).

Fogtak egy csomó gyereket és anyukáit és adtak a babáknak 1 hósan, a másik csomónak 2 hósan stb...


Aztán megnéztékés készítettek egy statisztikát amiből végül azt a következtetést vonták le, hogy sokkal több allergiás felnőtt/gyerek lesz, ha 1 éves kornál előbb kap tejet a baba.


Hozzá kell tenni, hogy akik 1 éves kor alatt kaptak azok között is volt aki nem allergiás, illetve volt aki csak felnőttként vagy későbbi gyerek korban vált azzá...


Szóval nem törvényszerű, hogy akkor allergiás lesz a gyereked, ha adsz neki, csak ha óvatosabb vagy akkor 1 éves kor után adsz ,,biztos ami biztos".


Egyébként szerencsére ma már a tápszerekkel a legoptimálisabb módon tudod pótolni az anyatejet amennyiben szükség lesz rá. Sajnos önmagában a tehéntej nagyon megviseli a kisgyermekek emésztését és rengeteg olyan anyagot tartalmaz amit meg se tud emészteni (akkor minek?). Valójában ma már a tápszer az tehétnetjből van csak bizonyos eljárásokon keresztül kivonják belőlük azokat az anyagokat amiket nem tud megemészteni. Tehát gyakorlatilag ha tudod, hogy a gyerekednek a tápszer az ami igazán idomul akkor miért ne adnád azt?

2013. jún. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugodtan adhatsz neki, ha nem lesz kiütéses és nem allergiás rá. Kislányom 11 hónapos lesz lassan és 9 hónaposan már ő is kapott heti egyszer a főzelékbe, de csakis 3,5%-at. De gyakran volt zöld a széklete, emiatt azóta nem adok neki. Legközelebb 1 évesen fogok.
2013. jún. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy legjobb, ha 3 éves koráig nem kap tehéntejet.

Azért van ez, mert az orvostudomány fejlődik, és a legújabb kutatások szerint ez a helyes.

Régen sok minden másképp volt. Nem kell visszamászni a fára...

Én hallgatok a gyerekorvosunkra és nem kockáztatok. Abból baja biztos nem lesz, hogy nem kap tehéntejet, hanem a korának megfelelő összetételű és minőségű tápszert/tejitalt.

2013. júl. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is megvártam az 1 éves kort, de őszintén magamban sokat gondoltam h miért ne lehetne előbb megpróbálni, de aztán ugy döntöttem h amugy is szoptattam akkro még, és így nem kell neki tej. Egy évesen szépen lassan elkezdtük.

A tejitalról, tápszerről az a véleményem (tejital esetében tapasztalatom) h aki nem kapott pici babaként tápszert, az nem issza meg a később őket. Hiába próbáltam tejitalt először enm kellett, tehéntejet (2,8) megitta. Vagyis én személy szerint nem tudtam volna 2-3 éves korig várni a tehéntej bevezetésével

2013. júl. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!