Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Refluxos babák anyukái, mit...

Refluxos babák anyukái, mit tesztek, hogy enyhítsétek a tüneteket?

Figyelt kérdés

3,5 hónapos babám sajnos refluxos, az orvosok szerint majd kinövi. Én viszont szeretnék mindent megtenni, hogy minél kevesebbet szenvedjen. Mostanában erősödtek a tünetek, eddig elvoltunk vele.

Egyre többször nyugtalan éjjel, sokszor felsír, és a fejét is egyre inkább emelgeti. Tegnap már egész éjjel így aludt. Plusz a szokásos tünetek (bukás-visszanyelés, torokfájás, tüsszögés, köhögés, evés közbeni sírás). Lassan elvileg lehetne hozzátáplálni, de addig is szenved, és hát az sem két nap, mire bevezetünk majd valamit.

Fele arányban anyatejes, mivel le kell fejnem és besűríteni, így már csak ennyi tejem van. A tápit is és a tejet is sűrítjük Nutritonnal, az ágya is meg van emelve.

Tudok a táplálkozásommal tenni érte? Átjuthat a tejen át olyan, ami fokozza a savasságát? (már alig eszem valamit, csakis szendvicseket, husit, krumplit).

Köszi a válaszokat!


2013. jún. 30. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor neki már gyógyszer kellene. Mi a motiliumot és a losecet kaptuk. Mi is így voltunk, megemeltük az ágyat, nutritonnal sűrítettünk, sokat volt kézben, hogy minél több büfi jöjjön. A gyógyszer segített.
2013. jún. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi voltun mindenféle orvosnál mert az én lányom még fuldoklott id? Semmilyen gyógyszert nem kapott mivel mindenhol azt mondták majd kinövi! Kb 1 éves koráig eltartott! Én még evés után körbe-körbe meg fölfelé simiztem a hátát! Ezzel több bufi jött ki! Meg Milupa Frementalt tápot kapott ez direkt erre van!
2013. jún. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 vagyok ha van kérdésed írj privit
2013. jún. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze kinövi, csak éppen jó kis nyelőcsőgyulladást lehet kapni. ezért is van a papíron, hogy gastroent.reflux oesophagitalis nélkül. Na nekünk is ez volt egy darabig, amíg be nem gyulladt a sok nyeldekléstől. Na ez kegyetlen.
2013. jún. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kérdezgettem én a dokinkat, de azt mondta, hogy mar nincsen rá gyógyszer sajnos. Úgyhogy marad a házi praktikák sora...

Sajnálom a nyelőcső gyulladást, szegény babó - és persze a többi babát is. :(

Koszi kettes válaszoló, írok majd privit!

Tudtok esetleg olyanról, hogy valamit nem tanácsos ennem, hogy ne jusson át a tejbe? Vagy oly mindegy, úgyis visszajön? Ti korábban kezdtétek a hozzátáplálást emiatt?

2013. jún. 30. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!