Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposnak milyen teát...

6 hónaposnak milyen teát lehet adni? Citromfű teát lehet főzni, valódi citromfűből?

Figyelt kérdés
Anyatejes, csak ebben a nagy melegben meg éjszakára szoktam Hipp teát adni, de valódi gyümölcsből vitaminosabb lenne. Esetleg alma-répa-meggy?
2013. júl. 1. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
miért nem csak vizet adsz neki?
2013. júl. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kerria ***** válasza:

A valódi gyümölcsből sokkal jobb lenne, mert csak természetes szénhidrátot tartalmaz, nincs pluszban hozzáadott cukor.


1. Hol tartasz a kóstoltatásnál? - mert ugye ha ezeket nem ette/itta még a kicsi, akkor a hasának, emésztésének nem biztos hogy kedvez.

2. Citromfűből is készíthetsz teát, csak meg kell válogatni a begyűjtési helyet, alaposan le kell tisztítani, és csak utána lehet forrázni. Illetve a frissen szedett citromfű erőteljesebb ízű, így mindenképpen a forrázatot hígítani kell sima vízzel.

3. a nagy melegben elég lenne amúgy, ha csak vízzel kínálnád, bár ilyen idősen az anyatejeseket cicivel szokták kínálni.



Mindenesetre a Te döntésed, én csak megosztottam veled a véleményemet!

2013. júl. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A meggyet még nem próbáltuk, evett már bébiételben alma-répa-sütőtök-körte-barack-banán kombinációkat, bár nem minden nap. A vizet is megissza. A citromfűt a jobb alvás miatt adtam, mert elég rossz alvó, ezzel jobban alszik. A citromfüvet cserépben neveljük, bio:)
2013. júl. 1. 10:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Majdnem mindig cicin alszik el, ha éjjel felriad akkor is, és mivel 8,8 kiló, mostanában cukormentes teával kínálom éjjel, hamarabb elalszik (meg én is).
2013. júl. 1. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!