Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám majdnem 4 hónapos....

Babám majdnem 4 hónapos. Tápszeres.1 hónapja már adok neki almalevet (valódi almából), bár nem minden nap, és nem is sokat. Milyen gyümölcsöt adhatnék még neki? 7 kg, és nem eszik jóízűen, ha viszont levet kap, azt el sem lehet venni tőle.

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, a baracknak most nincs szezonja, még nem is láttam a polcokon. Van mangó, körte, banán. Esetleg főzeléket miből készítsek?


Köszönöm a válaszokat.


2013. ápr. 25. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne levet adj neki, hanem reszeld meg és keverd keksszel. Azt jó ízűen megfogja enni.
2013. ápr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Amit az egyes ír jó, bár én nem raktam bele anno kekszet, körét is adhatsz, illetve szilvát, répát. Banánt meg mangót még ne.
2013. ápr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kekszet ennyi idősen még ne! Majd 6 hósan. Én a szintén tápszeres babámnak 4 hósan kezdtem adni botmixerrel leturmixolt almát, körtét és banánt (utóbbit sose magában, hanem keverve az előzőkkel, mert önmagában szorulást okozhat). Főzeléket szintén inkább majd csak 6 hós kortól, lehet először adni répát, krumplit, én eleinte ezeket is úgy adtam, hogy tettem hozzá egy kis almát is, könnyebben emészti úgy meg. Aztán olyan 7-8 hósan meg már csirkehúst is tettem bele, 1 adagba 10-15 grammot.
2013. ápr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én babámnak a körtétől iszonyú hasgörcse lett 6 hónaposan! Viszont a banánt meg imádja 4 hónapos korától, semmi baja tőle! Babánként változó. Répa, sütőtök, ezek még ízleni szoktak és mehetnek 4 hótól! A kekszet meg hagyd meg 6 hó után!
2013. ápr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tegnap már nem bírtam az örökös sírást, a férjem azt mondta, adjak neki gyümölcsöt enni. Almapép került a kezembe,Ez délután 5kor volt, 100 grammos. Hát kb 4-5 perc volt, ki is váltotta a tápszert. megette, nem lett baja tőle. A tápszeren azóta is sír....

Alma-banánpépet fogok ma kezdeni neki adni, remélem az is ízlik majd.

2013. máj. 2. 11:11
 6/9 anonim ***** válasza:
kekszet nyugodtan reszelhetsz bele, ugyanis a legújabb kutatások szerint tápszeres babánál, 4 hósan el kell kezdeni a glutént bevezetni, legkésőbb 6 hós koráig. Én fél keksszel kezdtem anno. Banánt mi ennyi idősen még nem ettünk, mert egybe kikakilta. Nálunk a sütőtök volt a kedvenc.
2013. máj. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha megszokja a gyümölcsöket adhatod ebédre a főzelékeket is. Krumpli, répa, sütőtök. Először egyesével mjd párban is tetszés szerint. De ezek után mindig kínáld meg vízzel cumisüvegből mert szomjas lesz meleg is van már. Az én kisfiam is tápszeres naponta többször adok neki inni. 8 hónapos kisfiú anyukája
2013. máj. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
őszibarackot vegyél üvegest az is nagyon finom!
2013. máj. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat!!!!

Édeskrumplit is adhatok majd neki? először a sima krumpli legyen???

Köszönöm mégegyszer, zöld kezecske mindenkinek!!!!

2013. máj. 2. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!