Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 1 hónapos babámnak, mentábó...

Az 1 hónapos babámnak, mentából, citromfűből, hársfából szoktam teát főzni. És mézzel édesítem. A védőnő szerint árt, szerintem meg használ neki, nos?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 10:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

a méz allergizál, 1 éves koráig ne adj neki. olvass utána.

boldog babázást!

2012. okt. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Hát nem vagy komplett azt biztos.Nem vagyok para mami ,sőt....De mézet 1éves koráig nem kaphat ,nem véletlenül.a fészkesvirágzatú növények detto nem adhatóak,a gyógynövények is gyógyszerek , sőt a hatóanyag tartalmuk még koncentráltabb is lehet mint a gyógyszereké.

Amúgy sincs szüksége egy 1 hónaposnak teára.

2012. okt. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen picike babának biztos nem adnám....

Anyatejes???Mert akkor egyáltalán nem kell neki tea szerintem,ha tápszeres,akkor pedig vizet adnék...

2012. okt. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Még ha csak alleriga ,de botulizmus.Keress rá a neten...
2012. okt. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
2012. okt. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

még nincs babám. és ha az előző hozzászólók szerint is tiltólistán vannak a dolgok,akkor lehet,hogy tényleg tartózkodnod kellene tőlük. ha ilyen téma jön föl, nagyim mindig azzal jön,hogy neki nem volt teje,1-2 hónapig tudta csak szoptatni a babáit, így a saját tehenüktől fejt tejet adta a gyerekeknek. ha volt kis boci,akkor hígítatlanul,ha nem volt boci,akkor hígítva. a védőnője már abban az időben is azt mondta nagyinak,hogy ha így folytatja,akkor meg fog halni a baba. hát élnek mind. de erre nem kell alapozni. lehet a te babádat sem allergizálná a méz, és nem lenne baja a gyógynövényektől sem,de ha meg tudod védeni már egy kockázati tényezőtől is,akkor miért ne tennéd meg?

(később már biztos kúrálhatod mézzel és a virágokkal,ha szükség lesz rá!)

2012. okt. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Méz nagyon súlyos betegséget, botulizmust okozhat 1 éves kor alatt. Nem éri meg kockáztatni. Szegény baba. Amúgy 1 hónapost minek teáztatni?

[link]


Ja és az nem jelent semmit hogy eddig nem lett baja a méztől, mert lehet hogy a köv. méz lesz fertőzött.

2012. okt. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben igaza van a védőnőnek
2012. okt. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%
Jah minden mindenfélét okozhat, ez így van. Én nem vagyok parázós, egy éves kor alatt adtam pl: tejet, és mézet is kóstoltattam vele, igaz nem egyfolytában. Vannak direkt bébi teák, én szoptatás mellett teáztattam is, de csak bébi teával. 6,5 hónapos koráig csak anyatejes volt. Lehet kapni: dm-es babylove-sat, mecsek bébi teát. Én ezt javaslom neked. :D
2012. okt. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem lesz semmi baja a babádnak. Eleve mentás dolgot sem szabad kapnia, nemhogy mézet...
2012. okt. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!