Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány gramot kell megenni a...

Hány gramot kell megenni a kicsinek, hogy kivaltsak egy étkezést? Vagy ez baba függő?

Figyelt kérdés
2013. júl. 1. 12:32
 1/5 A kérdező kommentje:
És van erre táblázat?
2013. júl. 1. 12:34
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincsen táblázat, neki kell megszoknia hogy most nincs cici vagy cumi(tápszer) esetén. Lehet fél üveg hamitól jóllakik már... Változó mint ahogyan nálad is az mikor mennyitől laksz jól.
2013. júl. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő azt mondta, hogy ha megeszik a baba 130ml-t (vagy akár annyit amennyit tápszerből addig megevett) akkor az már kiváltott étkezés.

Az én babám 3 hós és 150mili vízhez keverem a tápszert, csodálkoznék ha majd a reszelt almából elég lenne neki a 130milire való, de majd meglátjuk, egy hónap múlva kezdjük a hozzátáplálást.

2013. júl. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan 200 g egy teljes étkezés, és ha még nem eszik meg annyit, akkor tápszerrel, anyatejjel kell kiegészíteni.
2013. júl. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha hivatalosan 200 g egy kiváltott étkezés, akkor az én gyerekem még nem váltotta ki 2 éves korára. :-)

Annak idején mindig megkínáltam anyatejjel utána, de nem kérte. Sokszor örültem, ha 110-120 g körül evett. Volt jóval több, de sokszor csak 100 g körül mozgott, az neki elég volt, és szépen fejlődött. Ez gyerekfüggő!

A kisfiammal most kezdtük, ő sem kér 100 g körüli étkezés után már tápszert.

2013. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!