Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtatok először csokolád...

Mikor adtatok először csokoládét a babátoknak?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos és a nagyszülők akartak neki csokit adni, lehurrogtak amiért nem engedtem. Próbáltam magyarázni, hogy sok cukor meg satöbbi, tönkremennek a fogai és így tovább, meg, hogy majd akkor szeretnék adni neki, ha már magától fogja kérni. Erre megkaptam, hogy önző vagyok ,sajnálom a gyerektől, meg, hogy diétára akarom fogni, ilyenek.
2013. júl. 1. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
7-8 hónaposan. Semmi baja nem lesz ennyi cukortól. Igaz, hogy csak evés után kaptak, és csak egy darabot.
2013. júl. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Én is kb. 8 hó körül. De inkább túró rudi csokiját. 1 évesen már adtam neki az egész túró rudit csokistól. 6 hótol az ételébe is tettem cukrot ami megkívánta. Ugyan úgy főztem neki ahogy magunknak is. Már 4 éves, és gyönyörű fogai vannak.
2013. júl. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%

2 éves kora után.

Másnak se engedtem azelőtt, hogy cukros ételt adjon neki.

2013. júl. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
2. vagyok, rudit és hasonló nasikat napi szintem kapott 1 éves korától.
2013. júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
11 hónaposom még nem kapott és nem is tervezem mostanában.
2013. júl. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Túró rudit szokott kapni, amin néha hagyok pici csokit. Én egészen konkrétan a táblás csokoládéra gondoltam, milka, boci, vagy kinder ezekre. nagyon rossz evő a lányom, így is alig tudok beletukmálni néha egy kis főzeléket, nem szeretném, ha nagyon elvenné az étvágyát. túró rudit tízóraira vagy uzsira szokott kapni, az ilyen minimális csokival nincs gondom, csak a nagy kocka csokoládéval.
2013. júl. 1. 20:35
 7/16 A kérdező kommentje:
Ja meg ugye rá is van írva, hogy nyomokban mogyorót tartalmaz, nem kapna tőle allergiát?
2013. júl. 1. 20:36
 8/16 anonim ***** válasza:

9 hónaposan mikulásra kapott egy mikulás csokit, rá egy hétre névnapjára tortát.


A túrórudiról ha le eszed a csokit, a túró része is édes, szóval attól hogy le szeded róla a csokit, ugyan úgy édeset kap.


A foga nem a csokitól fog el romlani, hanem attól ha nem mossák!

A gyümölcstől sokkal jobban romlik a fog, mint az edességtől, mert a csúmölcs savas, ami mar!!!


Minden tartalmaz nyomokban mogyorót, a túrórudi is, mert olyan gyárban készítik, ahol Mogyorós dolgokat is készítenek, ezért kell rá írniuk!!! Nem lesz allergiás tőle!!!

2013. júl. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Akkor engedjem meg a nagyszülőknek, hogy a 9 hónapos kislányomnak egy tábla milka csokit adjanak? hát nem gondoltam volna :( nem tudom mit csináljak én nem szeretném ha a tábla csoki lenne a napi étele :(
2013. júl. 1. 21:42
 10/16 anonim ***** válasza:
26%
sztem senki nem irta h egy tábla csokit bele kell tömni, csak azt ha néha kap egy kocka csokit a gyerek az még nem a világ.
2013. júl. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!