Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj hogy nem sárgult be a pici?

Baj hogy nem sárgult be a pici?

Figyelt kérdés
22 éves anya vagyok a kislányom 3hetes.a kórházban nem sárgult itthon se...viszont az egyik időseb nő rokon azt mondta ez baj lehet!mert akkor ezután lesz sárga,és mehetünk vissza a kórházba...megőrülök az idegtől!tényleg már be kellett vna sárgulni neki?

2013. júl. 2. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy! Örülj, hogy nem sárgult be :-) Ezután sem fog.
2013. júl. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam sem sárgult be, már 4 évrs lesz és semmi baja.

Szoptatáskor megkapta az ellenmanyagokat rendesen emiatt nem sárgult be. Ne idegeskedj ezen!

Gondolom látta gyerekorvos és védőnő is, szóltak volna ha ez gond lenne.

2013. júl. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Abban igaza van az ismerősnek, hogy ha a kórházban nem, hanem otthon sárgul be, akkor vissza kell menni vele. De ha 3 hét alatt ez nem történt meg, akkor már ezután sem fog.

Fiatal vagy, de bízz az ösztöneidben, eszedbe se jusson mindenkinek elhinni, amit mond, mert mindenki más, mindenki mást hallott, máshogy tudja, máshogy csinálja, ebbe bele fogsz bolondulni. Csináld úgy, ahogy nektek jó, a többiek véleményét tojd le. Ha nem tetszik nekik, mondd meg, ha kérdésed van, majd kérdezel, addig nem kell tanács. Amúgy gratulálok a kislányodhoz, sok egészséget Nektek! :)

2013. júl. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztatást:)természetesen látja minden héten védőnő,orvos is látta,semmi baja elvileg...csak hát én nagyon parás vagyok,sajna:(akk picit megnyugodtam h más picije sem sárgul be feltétlen:)
2013. júl. 2. 23:58
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Az a jó ha nem sárgul be. Ez azt jelenti hogy eleget szopizott és a testében lévő anyai vér megemésztődött, beindult a májműködése időben és rendesen lebontotta a bilirubint (anyai vér bomlásterméke). Ne aggódj minden ok!
2013. júl. 3. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem se sárgult be a picim még a mai napig sem pedig pár 2,5hónapos :)
2013. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Az én babám sem sárgult be soha, pedig már majdnem 2 éves :)
2013. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az anya és a magzat vére nem keveredik! A gyerekben nincs anyai vér! Biológia óra! A magzatnak különleges hemoglobinra van szüksége, hogy az anyai vérből át tudja venni az oxigént. Mikor megszületett, erre már nincs szüksége, így a magzati hemoglobin lebomlik. Ha egyszerre nagy mennyiségben, sárga lesz a gyerek. Ha fokozatosan, nem lesz (láthatóan) sárga. Az, hogy anyatejet kap vagy tápszert, annak semmi köze hozzá. Ha eddig nem sárgult be, nem is fog. Emiatt igazán felesleges aggódni. Gratulálok a picihez.
2013. júl. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi:)lényeg azóta se sárga,minden jó:)
2013. júl. 7. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!