Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van annak "tudományos" alapja,...

Van annak "tudományos" alapja, hogy ha a babák haját pici korukban levágjuk, gyorsabban és dúsabban nő?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 és fél éves , de még soha nem vágtam le a haját. Akkor nem is számíthatok szép hajkoronára neki?
2013. jún. 27. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nincs de én elhiszem nekünk a családban is van rá példa így én 6 hónapos korától vágom a lányom haját!
2013. jún. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én hajam nem vágták le babaként, felnőttként mégis dús, erős, vastag szálú a hajam.

Én se fogom levágni a lányom haját.

Szerintem ez a genetikán múlik.

2013. jún. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kerria ***** válasza:
Szerintem nincs. Ismeretségi körben nem egy olyan kislány van akinek nem vágták, mégis szép haja lett. Nálunk meg vágni kell, mert úgy nő, mintha tolnák kifelé neki :D de már hajasbabaként is született.
2013. jún. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindhárom lány unokatesómnak a haja folyton vágatva volt ilyen Pistikés fazonra, hogy attól majd megerősödik. Hát azóta sincs valami dús sörényük, viszont legalább fél gyerekkorukat fiús hajjal töltötték szegények:D
2013. jún. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdeztem 2 fodrászt is erről, és azt mondták hülyeség. Másfél éves a lányom és szinte semmi haja sincs, igazából ha akarnám sem tudnám levágni, mert annyira pici kevés kaja van.
2013. jún. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fodrász a végzettségem!

Semmi köze a kettőnek egymáshoz, ez leginkább genetikán múlik. A gyorsabb növés és a jobban sűrűsödés között van különbség!! Gyorsabban nem fog nőni az biztos, mert akkor én is vágatnám a hajamat ezerrel hogy hamar hosszú legyen! Szóval nem fog gyorsabban nőni,a sűrűségre annyit hogy a haj a hajhagymából nő, ami a fejbőröd alatt van, tehát nem is fog jobban sűrűsödni!

Egyébként a húgomnak 2 és fél évesen lett először levágva a haja, ma már 22 éves és gyönyörű dús haja van!

Lányom 15 hónapos és még nem volt levágva a haja, kis vékonyszálú neki, de elég sok. Egyenlőre nem fogom még levágni neki az biztos!

2013. jún. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Én is kérdeztem a fodrászomat, mert mindenki azzal piszkált, hogy vágassak a 15 hónapos lányom hajából, mert dúsabb lesz. Azt mondta hülyeség, majd ha jó hosszú lesz, akkor lehet és kell vágatni belőle, ha elvékonyodik a vége.

Hozzátenném, hogy olyan dús a haja a lányomnak, hogy egyébként mindenki dícséri, és jó hosszú is, már vállig ér, úgyhogy fel kell neki gumizni reggelente, már hozza is :)

Úgyhogy egyrészt nem is értem az embereket, minek beszélnek ilyen hülyeséget...annyira beleivódott valahogy az emberekbe, hogy el sem hiszik, hogy nem igaz :)

Ha dús a haja, akkor fölösleges, ha meg kevés haja van, akkor azt a keveste meg minek vágassa le az ember, örül, hogy végre megnőtt. Sajnos az emberek haj-ügyileg nem egyformák, mint annyi minden másban...ennyi, se több, se kevesebb :)

2013. jún. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem sincsen összefüggés, csak gondoltam, felteszem a kérdést. "Drága" anyósomnak legalább annyira nem tudom megmagyarázni, hogy nincsen összefüggés a kettő között, mint ahogy azt sem, hogy a hegyes hasú kismamák nem biztos, hogy fiút várnak. Merthogy szerinte igen! Na mindegy, legalább megmutatom neki a válaszaitokat :)! Hátha "elbizonytalanítom" kicsit... :)
2013. jún. 27. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!