Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor terjedt el az a nézet,...

Mikor terjedt el az a nézet, hogy tehéntejet nem kaphatnak az egészen pici babák?

Figyelt kérdés

A kérdést nem azért teszem fel, mert az ajánlottnál hamarabb szeretném adni a babámnak.

Én 1980-ban születtem és nyomós okok miatt kb. 3 hónapos koromtól kaptam tehéntejet. Anyukám azt mondta, hogy akkor ezt nem tiltották. Nekem most vannak olyan betegségeim, amik összefüggésbe hozhatók ezzel, de én egyáltalán nem neheztelek ezért édesanyámra. Ő az akkori tudása szerint a lehető legjobbat akarta nekem, másrészt lehet hogy akkor is beteg lennék, ha nem kaptam volna tejet.

Nemrég az anyósom nagyon csúnyán nyilvánult meg édesanyámmal kapcsolatban. Megvető tekintettel azt mondta, hogy nemhogy 80-ban, de már az 50-es években is köztudott volt, hogy nem lehet tehéntejet adni ilyen kis babának. Emlékszik valaki arra, hogy mikortól jött be az, hogy csak 1 éves kortól lehet kapni tehéntejet?


2013. jún. 28. 12:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
81-es vagyok, én is tehéntejet ittam, azóta is a kedvencem (meg azóta még a sör is) és semmi bajom nincsen tőle.
2013. jún. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81-es vagyok én is. Szerintem mindannyian kaptunk 1 éves korunk előtt tehéntejet akkoriban. Kinek lett valami gondja később, kinek nem. Nekem például semmi bajom. Anyóst azért gyorsan helyretenném, ha így nyilvánulna meg az anyámmal.
2013. jún. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

87-es születésű vagyok, és 1 éves korom előtt is kaptam már tehéntejet! Teljesen egészséges vagyok.

Persze ezzel nem azt akarom írni, hogy nyugodtan lehet adni 1 éves kor alatt a tejet. Az én lányom sem kapott, 14 hónapos volt mikor elkezdtem a tejet itatni vele. Csak azért mert nem itta meg sem a tápszert, sem a tejitalokat, a tejet pedig megissza.

2013. jún. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86-os vagyok, én anyatejes voltam, de úgy tudom ekkor már voltak tápszerek, és sokan tápszereztek, nem tartották fontosnak az anyatejet. De nem tehéntejet hanem a tápszert részesítették előnyben.
2013. jún. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én 84-es vagyok, én anyatejes voltam, 3 éves koromig szopiztam, utána ittam csak tejet. A tesóm 82-es, ő tápszeres volt, tejet ő is csak 1 éves kora után kapott. Szerintem erősen anyuka függő volt akkoriban (ahogyan most is), hogy ki mikor adott elöször tejet a gyerekének.
2013. jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

83-as vagyok, bátyám 79-es mindketten feles tehéntejen nőttünk fel, anyunk nem tudott szoptatni csak pár hétig. Egyikünknél sem okozott problémát, én azóta is imádom, bátyám pedig nem, csak gabonapehellyel. Öcsém 99-ben született, szintén pár hét szoptatás után kecsketejen élt, orvosi "engedéllyel" és felügyelettel... Szintén semmi gondja az ég egy adta világon, tejet szintén inkább gabonahellyel esz meg, de még kiskamasz, úgyhogy nem tudni szereti-e.


Szóval aki régen, a 70-80-as években így csinálta, semmi kivetnivalót nem lát még az ezredforduló küszöbén sem.

Anyósod nagyon fura, nem volt köztudott akkoriban, egyáltalán, 50-es években meg pláne...miket beszél, édes istenem :(

2013. jún. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy volt már tápszer 80-ban. Azt kaptam kb. 3 hónapos koromig, de annyira fájt tőle a hasam, hogy egész nap ordítottam, nem ittam belőle csak minimális mennyiséget és így nem híztam. Ezért kaptam tejet, amit anya szerint nem tiltottak akkor, anyósom szerint meg már az 50-es években is köztudott volt, hogy ilyen esetben sem lehet tejet adni. Szerinte valami nyákot adtak a babáknak, de tehéntejet nem volt szabad.
2013. jún. 28. 13:16
 8/15 anonim ***** válasza:
Statisztika kedvéért leírom, én is 80-as vagyok, az anyukám orvos, 3-4 hós koromtól már nem tudott szoptatni, de nem adott nekem tehéntejet, csak tápzert, mert ő már akkor is tudta, hogy nem tesz jót a tehéntej a babának ilyen korban. Környezetfüggő szerintem.
2013. jún. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én 90-es vagyok és 2 évesen kaptam először tehéntejet (1-évesig anyatej aztán tápszer. Nekem semmi bajom nincs, de a nővérem súlyosan allergiás a tejre (kiskorában egy pohár tejtől olyan hasmenés és hányás rohamot kapott, hogy néhány nap múlva kórházba került kiszáradás veszéllyel)mivel azt mondta neki az orvos, hogy az lehet a baj, hogy 1 éves kora előtt tejet kapott így nekem nem adott 2 éves koromig kb. Van egy öcsém is aki késői baba és nála pedig azt mondta a gyerekorvos, hogy véletlen hogy én nem lettem allergiás a nővérem meg igen és, hogy adjon nyugodtan 7 hónaposan tejet csak fokozatosan. Sajnos az öcsém is allergiás és hasmenést kap tőle egyből. Ez persze mind véletlen is lehet. Mindenesetre én örülök annak, hogy nem ,,halok bele" egy bögre forró kakaóba és a kávét is tejjel iszom így szörnyen megviselve, ha nem ihatnék tejet. Van egy 1 éves kisfiam és a gyermekorvosunk szerint 1 éves korától adhatok neki, de ismerős lévén elmentünk a gyermekenterológiára és ott a szakorvos azt mondta minimum 2 éves korig eszembe se jusson nagyon max belefőzve főzelékbe egy keveset. Én őgy gondoltam inkább megvárom a 2 éves korát. Igazából nekem mindegy, hogy mit öntök a cumisüvegébe(itatópoharába). Annyi orvos anyni féle teória. Szerintem mindenki maga dönti el a mai napig, hogy melyik szemlélet szerint igazodik ebben a kérdésben. Illetve biztos sokat számít a saját tapasztalat is. Engem például nem fog tudni senki se meggyőzni arról, hogy tejet adjak a kisfiamnak mert ránézek az öcsémre vagy a nővéremre és nem tudom elhinni, hogy pont én ,,úsztam meg" a dolgot és ne lett volna pont nekem hajlamom rá... Arra sajnos nem tudok válaszolni, hogy mikor vezették be, de 90-ben már volt olyan elv ami szerint 1 éves kor utánig várjanak....
2013. jún. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

'82-es születésű vagyok.

Mivel állandóan kihánytam a tápszert, ezért tejéntejet kaptam -egészen csecsemő koromtól kezdve- higítva (vízzel).


Az égadta világon semmi bajom nem lett. Még így felnőtt fejjel is a kedvencem a tej, jó hidegen. Képes vagyok 1 ültő helyemben meginni 2 l-t is.

2013. jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!