Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon SEGÍTENÉTEK, BAJ VAN?...

Nagyon SEGÍTENÉTEK, BAJ VAN? A barátnőm tanácsára a D vitamint a babám közvetlen szájába akartam cseppenteni, de nem egy csepp ment a szájába, hanem vagy 4-5! Nagyon félek hogy valami baja lesz, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2009. okt. 16. 11:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Mivel a D vitamin felraktározódik a szervezetbe, így ne adj neki 4-5 napig.
2009. okt. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Hát... Inkább hívd fel az orvost, mert a D vitamint túl lehet adagolni. Én is a szájába cseppentem, de még sose jártam így, szerencsére. Ha még 2 csepp lenne, biztos nem lenne gond, mert nekünka z elején annyit kellett cseppenteni, de 4-5?? Nem tudom.
2009. okt. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Én is közvetlenül a szájába cseppentek mert kizárólag szopik.Volt hogy 2-3 csepp ment egyszerre a szájába,de nem történt semmi baj.

Másnap nem adtam neki

2009. okt. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Én 1* adok neki egy héten 7 cseppet a védőnő tanácsára...semmi baja nem lesz,legfeljebb pár napig hagyd ki.
2009. okt. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Nyugi nekem sokszor ment már 1 csepp helyett 2 semmi baba nem lesz.
2009. okt. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm mindenkinek a választ, megnyugtattatok! Puszi nektek és jó babázást!
2009. okt. 16. 11:21
 7/15 anonim válasza:
28%
Bocs, de a D-vitamin nem a napfényben van?
2009. okt. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg semmi gond, pár napig ne adj neki!

De a legmegnyugtatóbb, ha felhívod az orvosod!

2009. okt. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem írt hülyeséget a 11:21-es, nem kell leszólni!

Valóban a napfény hatására termelődik a bőrben. Télen ezért kell pótolni étrend kiegészítővel. Viszont a babákat nyáron sem tehetjük ki napfénynek, ezért kapják a Vigantol olajat.

Lásd:

"A D-vitaminról


A D-Vitamin két biológiailag inaktív “elő-anyagból” állhat elő: a D3, vagy más néven a kolekalciferol, és a D2, vagyis az ergokalciferol is megfelelő forrás. Az előzőt a bőrünk állítja elő megfelelő mennyiségű UVB sugárzás (290 to 320 nm) hatására, és azt állítják róla, hogy jobban bioaktív.
Bár a napsütés magában elég lenne ahhoz, hogy a testünk megtermelje a számára szükséges D-vitamin mennyiséget, az életmódunk miatt ez szinte sosem jön létre. Napközben fedett helyeken tartózkodunk, amikor pedig napfényre jutunk, napvédő krémekkel akadályozzuk meg a test természetes D-vitamin termelését. A téli hónapokról pedig nem is kell említést tennünk. Ilyenkor csupán étrendi kiegészítésből származó D-vitamin bevitelre számíthatunk."

2009. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem szóljuk le, de ilyet, hogy a D-vitamin a napfényben van... No, hát ne haragudj.

Kicsit messze áll a valóságtól :-))

Valóban a napfény HATÁSÁRA termelődik a szervezetben.

2009. okt. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!