Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csináltok, ha babátokat...

Ti mit csináltok, ha babátokat, kisgyermeketeket először csípi meg egy darázs vagy méhecske?

Figyelt kérdés

Most elgondolkodtatott ez a dolog, hogy mit tennék,20 hónapos a kisfiam, és ugye még nem tudjuk, hogy esetleg allergiás-e rá, vagy sem.

Ti egyből adtok neki Calciumot? Vagy az csak akkor szükséges, ha látok rajta valami elváltozást (pl. nagyon feldagad valamije, stb.)?

Vagy azonnal adtok megelőzés képpen?


2013. júl. 4. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Az alergia nem életkor függö, lehet akár 60 évesen jön elö. Az alergia bármikor bármelyik pillanatban elöjöhet nincs elöjele, akár 100 méhcsípés után is jöhet.

Nekünk mindig van itthon kálcium. lányom kb 2 éves volt mikor tavaly megcsípte a méh, én néztem neki, de nem dagadt be nagyon.

Méhcsípés akár kirándulás közben is lehet. Akkor meg ha nincs autó elérhetö közelben hívod a mentöt ha nagyon dagadna.

2013. júl. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tavaly, az akkor 1.5 éves fiamat megcsípte egy méhecske. Kiszedtem a fullánkot, és rögtön adtam neki egy fél ampulla calcium inj- ót. Este bekentem fenistillel.
2013. júl. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem még legutóbb azt mondták,hogy a méhcsípésnél 2.alkalommal derül ki,hogy van-e allergia vagy sem.Legyen otthon mindig a kálciumból,de szerintem ha baj van,elég akkor beadni.
2013. júl. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, igazából ez érdekelne, ha esetleg megcsípné, akkor azonnal adjam-e neki, vagy csak ha gyanús tünetei vannak.

Egyébként van itthon, meg általában a táskámban is.

2013. júl. 4. 16:46
 5/8 anonim ***** válasza:
ha megcsípi,és adom neki egyből.ártani biztos nem fog.
2013. júl. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha megcsípné én azonnal megitatnám vele. nyugodtan adhatnád neki te is, ártani nem árt!
2013. júl. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, azt hiszem én sem szìvesen várakoznék, hogy akkor most lesz-e baja vagy sem, ráadásul nem is tudnám eldönteni, hogy melyik tünet tekinthetö még normálisnak.
2013. júl. 6. 20:54
 8/8 anonim ***** válasza:
4 évesem belenyúlt a döglött darázsba (előtte lecsaptam párat, és ott maradt az az egy), egyszerre néztem a fullánkot, jég és csináltam neki a kálciumot. Picit dagadt, de mivel ez volt az első és apának is voltak bajai a darazsakkal, így ügyelet, ahol még kapott Fenistil cseppet(receptköteles)
2013. aug. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!