Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok írni recepteket...

Tudnátok írni recepteket 8-9hónapos babának? Ti miket főztök a babátoknak?

Figyelt kérdés

Elég korán már 3hónaposan elkezdtük a hozzátaplálást akkor meg csak gyümölcs levét kapta. Azóta az ebédet uzsit kiváltottuk de kezdek kifogyni az ötletekből.

Miket készíthetnék neki ebédre?

Csirkehús-répa.krumpli, sütőtök,---nem ilyesmire gondolok hanem valami "komolyabbra"

Multhéten krumplifőzeleket csinaltam neki előtte paradicsomos krumplit,


Esetleg valami rizses kajcsit ha tudtok...vagy barmit



2013. júl. 4. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Rizses ötleteim nincsenek, az engem is érdekelne. :)

Kislányom holnap lesz 8 hós, Ő reggel és este tápszert kap. Tízóraira gyümit, uszira tejpépet gyümivel. Ebédre 2-3 kocka hús (jégkocka), és hozzá mindig valami zöldséget főzök. Ma például cukkini volt. Szerencsére mostmár szezon van, így mindent frissen be lehet szerezni. Általában ezeket szoktam: karfiol, borsó, sóska/spenót (ezeket ritkábban), tök, paradicsom, krumpli, répa, és ezek kombinációja. Szerencsére mindent megeszik. Hetente egyszer adok neki halat (általában pisztrángot eszünk és abból csipegetek el neki és keverem zöldséggel)

2013. júl. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rizses hús, tápszeres rizsa, rakotkelkáposzta, ezeket már adhatod a picinek.
2013. júl. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én javasolnám, hogy nézz be egy üzletbe, ahol lehet kapni bébikajákat, ott nézd még, milyen menük vannak és olyanokat főzhetsz te is otthon.

Az én babám üveges ételt kap zömével, pl halat sokszor adok neki, nagyon szereti.

Aztán, ha már bevezetted a tejtermékeket, akkor ott a túrós tészta, persze olyan tésztából, amit már ő is ehet, tojásmentesből.Vagy bolognai spagetti, ezt is mind a babához igazítva, tehát nem agyonfűszerezett, meg franc sem tudja mi van benne zacskós bolognai porból elkészített verzióra gondolok.

Rizst adhatsz neki husival, pulyka,csirke,borjú.Rizsbe tehetsz kis zöldséget vagy sajtokat pluszban.

2013. júl. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!