Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tervezett harmadik baba...

Nem tervezett harmadik baba okozott valamilyen "gondot" a családban?

Figyelt kérdés
Anyagilag meg lehet oldani? A másik két gyermek hogy fogadta? Mennyivel nehezebb három gyerekkel, segítség nélkül (nagyszülők messze laknak, Apuka elég sokat dolgozik).
2013. júl. 5. 07:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Anyagilag talán ovis/sulis kortól könnyebb,mert 50%-os étkezés,ingyentankönyv stb.De összességben tuti többet elvisz 3 ,mint 2.Anyám 3gyereket nevel,amig kettő volt tök jól megéltek.Mióta 3 van,sokkal nehezebb és pedig két fizetésből élnek,elötte meg anyu dolgozott két helyen.Nekem idegileg kettő is sok lenne,nem hogy három.Nekünk nincs segítségünk és így is nehéz,pedig csak egy gyerek van,aki 9hónapos.Az hogy a másik két gyerek hogy fogadja,gyerek és korfüggő.Szerintem manapság úgy szabad már csak gyereket vállalni,ha átgondolod,hogy el tudjátok-e tartani a harmadikat is,ha nem lesz munka.
2013. júl. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Anyagilag megoldható, csak nehezebben és több munkával. Nekünk is így lett 3., két fiú után egy tündéri kislány.:) Bátyjai imádják, szóval nekünk így lett teljes az életünk. Szegény férjem viszont rengeteget dolgozik, de ha a kislányom 2 éves lesz, megyek vissza teljes állásba dolgozni. Édesanyám ennivalóval támogat bennünket, és amennyire a nagymamám "engedi", mert édesanyám ápolja őt, a fiúknak programot is szervez.

Egyetlen percre sem bántuk meg, hogy kaptuk a gyerekeinket, hanem végtelenül hálásak vagyunk értük.

2013. júl. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát nekem is 3 gyermekem van.Szerintem kettővel sokkal nehezebb volt,anyagilag és minden téren.Legalábbis nálunk igy van.Férjem kamionos,segítségem nincs.7,5,2 évesek.Két fiu egy lány.Két nagy nagyon jól elvan együtt,söt néha más beveszik a kicsit is játszani:)Persze vannak viták is,de amikor ketten voltak akkor is volt:)Családipotlék közel 50ezer 3 gyerekre,kettöre 26ezer ha jól emlékszem.Ingyen tankönyv,Étkezés féláron stb.Nem tudom,szerintem egyenlőre nem sok anyagilag a három,de ha majd középiskolába mennek vagy egyetemre,mellette buliba,új ruha stb, na akkor fogunk csődbe menni:))
2013. júl. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a 3 gyerek akkor kerül sokba igazán ha nőnek.Míg kicsik elhordják egymás ruháit,nem esznek hatalmas adagokat,jól elvannak együtt.A féláras étkezés nagyon jól jön DE:őszintén melyik gyerek eszik a menzán eleget és jót?Ahogy hazajönnek fosztják a hűtőt.3-4 havonta új cipőkollekció.Ha betegek, zsinórban egymás után-a gyógyszerek egy vagyon.Előbb- utóbb elérik azt a kort, amikor nem akarnak a bátyó-hugi levetett cuccaiban járni.És hol van még a továbbtanulás-közlekedés:egyetemen senkit nem érdekel hány tesó van otthon.Szóval nem azt mondom, hogy akinek besikerül vetesse el,de nem sétagalopp a nagy család anyagilag.Meg elegem van azokból akik szerint tök jó az ingyen könyv meg félárú kaja a 3gyerekeseknek és milyen jó dolguk van.Ennyit az anyagiakról.

Másik két gyerek:függ a korkülönbségtől is.A két nagyobb közt 2 év van 6 és fél év múlva jött a kistesó.Pont jó,már nem féltékenyek rá,nagyon szeretik,sokat foglalkoznak vele,tanítgatják dolgokra.

Így nem olyan sokkal nehezebb-legalábbis nekem-hogy a tesók már önállóbbak.Viszont magánéletem csak este 10 után van,addig közszolgálati állandó anyuci vagyok:)

2013. júl. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!