Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes babám reggel 5-től...

8 hetes babám reggel 5-től ordít, már ki vagyok készülve. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már megpróbáltam mindent, evett, teát adtam, tiszta a pelus, széklet volt, pukizott is sokat. Cseppeket kap felfúvódás ellen. Kamillateát adok neki. Engedtem neki babazenét, rádiót halkan. Éjszaka alszik rendesen, ha fel is kel, evés után visszaalszik, de nappal megőrülök tőle. Folyton kézen akar lenni, még wc-re se tudok elmenni. Beletettem hordozóba, beszéltem hozzá, ordított. Körbe raktam színes játékokkal, zenélőkkel. Tényleg már mindent próbáltam, amit írtak, ajánlottak. Ma már kiborult a bili, sikítoztam, hogy kiugrok az ablakon. Nem tudom mit kezdhetnék vele. Ja, és napközben alszik max. 3x 2 órát. Akkor gyorsan, mint egy hülye mindent csinálok. Elfáradtam. Adjatok tanácsot.

2013. júl. 5. 10:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ha fogom, akkor nem sír, ha fölé hajolok, mosolyog, nyugodt, de amint arrébb megyek 2 métert, úgy sír, mint akit nyúznak. Szerintem ez nem normális. Párom mondta, hogy hagyjam sírni, de nem bírom hallgatni.
2013. júl. 5. 10:47
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Túl kell élni! Amíg kér téged, legyen a kezedben - ebben a korban nem lehet így még elkényeztetni...vagy próbáld magadra kötni, hátha az tetszene neki... a napi 3*2 óra nagyon jó nap közben, lesz ez még sokkal rosszabb és becsüld meg az éjszakákat is! :)

a napközbeni pihenőinél ne csinálj semmit, csak pihenj...vagy legalább két pihenőnél, a maradék egyszeri 2 óra azért elég sok mindenre elég.

az enyém 9 hónapos, hát semmit nem tudok az alvásidejében csinálni, mivel van hogy csak 30 perceket alszik! éjjel is kelek hozzá rendszeresen óránként is akár a foga miatt, vagy bármi más okból.

Amikor tudsz, pihenj!

2013. júl. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
De, ez normális, sokaknak ezzel jár a gyerekvállalás. Én 6 éve nem aludtam át egy éjszakát sem, de hát erre vállalkoztam, benne volt a pakliban, hogy sírós nyűgös gyermeket kapok. :) Ha más nem, az tényleg segíthet, ha magadra kötöd.
2013. júl. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

ez ilyen :)

kösd magadra! úgy tudsz takarítani, főzni, stb :)

9 hónapig a pocakodban volt, közvetlen kapcsolatban volt vele, túl nagy elvárás, hogy mostantól "ellegyen" plüssökkel meg forgókkal, neki még rád van szüksége.

nehéz időszak, túl kell élni ahogy az első is írta. hétről hétre jobb lesz, 2-3 hónap múlva megindul a mozgásfejlődése, és már el lesz rövid időket annak gyakorlásával.

addig meg használd ki ezt az időt, nézd a tv-t, pihenj, netezz míg a mellkasodon pihen a babád :)

2013. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Franc tudja, mi a normális. Első baba? Nekem kettő van, elsővel 2 hónap volt az egymásra hangolódás. Hány fok van nálatok? Nincs melege? Sikoltozik? Vagy sír? Ajánlom a füldugot, cumit, meg egy anyagpelust, amit picit betejezel, és az orrához raksz. És azt, hogy hagyd kicsit romhalmazzá válni körülötted a dolgokat. Abban a pár órában pihenj, kérj segítséget, rokonoktól, szomszédtól, egyháztól. Jól jön a komatál, még most is.
2013. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
De ez normális, igen jó alvó bábás van! Annyi a baja, hogy nem érzi a tested melegét, a szívverésed nem hallja. Térítés magadra/férjedre/rokonra / valakire egy textil pelust fektesd rá hason és pihenhetek együtt. Nagyon megnyugtató érzés és a hasfájást is elmúlasztja. Nálunk a barátok versenyeztek, hogy kin pihenjen a baba... Ja és a legfontosabb: kezd el jól érezni magad! Ha te feszült vagy, ő érzi és Ő is az lesz! Amíg valaki mellkasán pihen, te addig vegyél egy jó fürdőt, vagy aludj egyet. Ennyi. Még 1-2 hónap és úgyis nyílik előtte a világ, nem a testközelség fogja érdekelni!
2013. júl. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Tehetetlenségemben már el is sírtam magam. Már mondogattam neki, hogy "picikém, mond már meg mi a baj".

Sajnos főleg egyedül vagyok a kicsire. Barátok, rokonok külföldön élnek. Párom rengeteget dolgozik. Mikor haza jön, akkor már fáradt a kicsi, eszik, alszik. A párom meg azt hiszi, csak találgatok, hogy annyi gond van vele napközben. Már többször is kérdezte, hogy mit csinálok egész nap, hogy nincs kitakarítva. Így próbálok mindenben megfelelni, de már nem bírok. Ma már azon kaptam magam, hogy elalaludt a gyerek, inkább csináltam egy nagy bögre kávét, és olvasgatok a neten.

2013. júl. 5. 12:24
 8/15 anonim ***** válasza:
Esetleg nem lehetséges hogy a kamilla teától még jobban felpuffad? Mert nekem is ezt játszotta ennyi idősen és akkor én is teáztattam de abba is hagytam és elmúlt neki.
2013. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

Próbáld elfogadni hogy ez ilyen. Amíg magadbsn lázadsz, azt érzi a gyerek is, és ő is feszült lesz. Ez saját tapasztalat. NEkem kb 4-5 hónap kellett mire lélekben is elengedtem a régi életemet, pedig imádom a lányom és nagyon vártuk, de senki nem mondta hogy ilyen nehéz. Próbáld magadra kötni az sokat segít. Teljesen természetes hogy téged akar, bár idegölő hogy nincs egy szabad perced sem, tudom. A 3X2 óra alvás az nagyon-nagyon jó. Főleg ha éjszaka nyugis. Lehetne sokkal rosszabb is. Az én nagyobbik lányom éjjel ugyan aludt egyben 4-5 órát, de nappal szinte semmit (2-3x 15-20 perc) a kicsi meg nappal aludt2x 2 órát, viszont éjjel 21-hajnal 2-ig üvöltött, 3 hónapon keresztül. Akkor azt hittem a végén idegösszeomlást kapok. Volt olyan éjszaka hogy megfordult a fejemben hogy ha a fejére szorítanám a párnát akkor csend lenne. Máig szégyellem :(

Akkor változtak a dolgok mindkétszer mikor bevettem a leszarom tablettát, és nyugisabban álltam a dolgokhoz. Így ők is nyugodtabbak lettek. És amikor alszik a babád akkor pihenj. Bőven elég 1x2 óra hogy megcsináld a házimunkát. A másik két alvásnál aludj, vagy netezz, vagy olvass, vagy ülj be a kádba, tehát tedd azt ami téged feltölt. Muszály megszoknod, mert később csak több feladat meg kötöttség lesz, nem kevesebb.

2013. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
bocs, muszáj :)
2013. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!