Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes babám reggel 5-től...

8 hetes babám reggel 5-től ordít, már ki vagyok készülve. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már megpróbáltam mindent, evett, teát adtam, tiszta a pelus, széklet volt, pukizott is sokat. Cseppeket kap felfúvódás ellen. Kamillateát adok neki. Engedtem neki babazenét, rádiót halkan. Éjszaka alszik rendesen, ha fel is kel, evés után visszaalszik, de nappal megőrülök tőle. Folyton kézen akar lenni, még wc-re se tudok elmenni. Beletettem hordozóba, beszéltem hozzá, ordított. Körbe raktam színes játékokkal, zenélőkkel. Tényleg már mindent próbáltam, amit írtak, ajánlottak. Ma már kiborult a bili, sikítoztam, hogy kiugrok az ablakon. Nem tudom mit kezdhetnék vele. Ja, és napközben alszik max. 3x 2 órát. Akkor gyorsan, mint egy hülye mindent csinálok. Elfáradtam. Adjatok tanácsot.

2013. júl. 5. 10:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
38%

Jaj, ne haragudjatok, ehhez ennyit tudok hozzátenni, hogy kérdező magadra ne vedd ezeket a válaszokat, hogy "ne legyél feszült, mert attól a baba is az" Úristen, hogyne lennél feszült? Nem a te hibád! Nehogy még ezen is stresszeld magad! Van amelyik baba ilyen, van amelyik meg nyugodt. Próbáld ki a hordozókendőt, alig hallani olyat, akinél ne vállt volna be, még ha kicsit fura is először úgy lenni, hogy rajtad a baba.


Fú, de utálom ezeket a passzív-agresszív, bűntudat keltő válaszokat, hogy te vagy feszült és attól az a baba is. Annyira nem ezen múlik!

2013. júl. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nagyon ismerős! Babám most 4 hónapos, de ennyi idősen ezt csinálta ő is. Nekem az volt a megoldás, h kézben volt, mert akkor nem sírt. A párodtól külön kedves, h a házimunkát számon kéri, próbálna ő végigcsinálni így egy napot, kíváncsi vagyok, mennyi munkát végezne el. A jó hír, h nem tart már sokáig, bár tudom, ha benne vagy, még egy nap is sok így. Nekem két és fél hónapos korában kezdték el érdekelni a játékok, a keze, a lába, vagy amit az orra elé teszek, azóta jól el van magában, nem kell folyton kézben tartani. Ill. vettem hordozót, amivel magamra kötöm, és tényleg beválik! Kitartás!
2013. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Teljesen normális, amit a baba csinál, és az is, amit érzel. Ne rakd körbe játékokkal, ne hallgassatok zenét, mert neki ez még sok. Ha túl sok inger éri nap közben, az sem jó, mert ő még nem tudja feldolgozni. Öleld magadhoz, legyen a karodban, feküdj le vele az ágyra és tedd a hasadra. Simogasd, énekelj neki, ne stresszelj. Neki arra van szüksége, hogy folyamatosan a közeledben legyen. Gondolj bele, 9 hónapig szinte szimbiózisban éltetek, most még meg kell szoknia, hogy ez már nem megy így. Adj neki esetleg cumit, hátha megnyugtatja, hogy szopogathat valamit. (Persze ha nem vagy cumi ellenes) Illetve, én kamilla teát nem adnék neki, nekem pl nagyon fáj a gyomrom tőle, lehet, hogy neki is fáj, persze ez koránt sem biztos. Inkább adj neki mecsek teát, hátha az jobb. Nyugi, el fog múlni. Próbálj kiegyensúlyozott lenni, és egy napirendet kialakítani számotokra. Ja, és a házimunkán se aggódj. Ez a pár hét most még legyen a tietek. Sok sikert!
2013. júl. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Néha úgy érzem, hogy nem vagyok jó anya. Terhesség előtt pörgős életem volt, jöttem, mentem, dolgoztam, nagyon sok emberrel voltam kapcsolatban. Lehet ezért is furcsa nekem ez az egész.

Azt utálom a legjobban, mikor beállít az após. Párom hagyott neki kulcsot. Nem kopog, nem csenget, csak bejön. Én meg még sokszor hálóingben, kócosan ringatom a kicsit. Úgy néz rám, mint egy idiótára. Akkor elkezd ba...tni, hogy miért mosok annyit, rengeteg víz fogy. Olyankor meg tudnám már ölni. Volt, hogy kikészítettem a vasalni valót, de nem tudtam vasalni, mert sírt a kicsi. Leült a konyhában, és nézte a kupacot, mintha én egy rendetlen nő lennék. Pedig nálam aztán tényleg tisztaság van. (Ez is baj, hogy nem tudom úgy hagyni).

Panaszkodom itt nektek, de jó leírni a gondokat, mert nagyon nincs kinek elmondanom.

2013. júl. 5. 21:40
 15/15 anonim ***** válasza:
Mi is adtuk a cseppeket felfúvódás,hasfájás ellen,és ugyanígy volt.Amint abbahagytuk a cseppeket,elmúltak az egész napos ordítások.Inkább masszíroztam,tornáztattam,de a cseppeket soha többet :) Nekünk az volt a gond.Egy próbát megér.
2013. júl. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!