Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött gyermekünknél...

L. Péter kérdése:

Újszülött gyermekünknél sárgaságot diagnosztizáltak de kezelték is a kórházba, mielőtt hazaengedtek minket. Akkor teljesen elmúlt. Az lehet, hogy "visszajött" a sárgaság, vagy ez hülyeség? (Kicsit pirosabbnak tűnik, mint eddig)

Figyelt kérdés
2013. júl. 5. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyerekorvoshoz viszed hetente, vagy jőn, ő majd megmondja, hogy normális-e. Nekem mindkét gyermekem sárga volt, és kb 3-4 hónaposan lettek normál színűek, addig elég sárgák voltak, de minket nem küldtek sehova. Lassan szokott oldódni a sárgaság. A kórházból egy bizonyos érték alatt kiengednek. Ne aggódj. Itasd/etesd, mert a pisivel ürül.
2013. júl. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a lányom,és a fiam is kb 2 hónapos volt mire teljesen lement róluk a sárgaság
2013. júl. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyakran etesd, hogy legyen vizelete és sok természetes fény érje. Akár az ablak elő is tehetitek a kiságyat vagy ott etessétek, ringassátok.
2013. júl. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én megmutatnám a dokinak.

Nálunk egyáltalán nem nézegette hetente, és egyszer sem jött ki.

A nemrég szült ismerősömnél viszont szintén sárga volt a baba, megmutatta a gyerekorvosnak, aki azt mondta nekik, hogy még épp a határértéken van ahhoz, hogy ne kelljen neki vérátömlesztést csinálni.

Mondta, hogy sokat szoptassa, itassa.

2013. júl. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is besárgult a kórházban, kezelték kék fénnyel, aztán hazajöhettünk, de mikor hazahoztam nem tudtam etetni aluszékony volt, alig tudtunk belediktálni egy kevéske tápszert, mert nem volt még tejem, az is kijött belőle. Így másnap mikor jött a védőnő beküldött minket újra a kórházba és benn is kellett maradnunk még 3 napot, újra kapott kék fényt meg infúziót is, utána jött rendbe. Szóval jó, hogy akkor reggel jött a védőnő és mondta, hogy a melegben nehogy kiszáradjon menjünk be újra. A vérvétel kimutatja, ha újra megnőtt az érték a vérében, akkor kezelni kell. Szerintem is mutasd meg dokinak. Eszik rendesen?
2013. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!