Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány órakor és mit eszik 9...

Hány órakor és mit eszik 9 hónapos babád?

Figyelt kérdés
2013. júl. 8. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát az én lányom már 17 hónapos, de 9 hónaposan már sokféle dolgot evett: nagyon sok gyümölcsöt és zöldségfélét evett, csirke- és nyúlhúst. Ha gondolod, részletezem. Sajnos tejterméket még nem ehetett, 1 hónap múlva viszont rászabadult a sajtra és a tejfölre...

Hogy mikor vett az eltérő volt, de naponta 6szor biztosan, ebből 2szer vacsizott. Egyébként nem egy nagy gyerek, most 11 kg.

Valami gond van a kicsivel?

2013. júl. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Sokx úgy érzem össze-vissza eszik, de nagyvonalakban ilyen:

Éjjel kb.4 dl tápszert. 6-kor kel.

Reggel 7 körül fél kiflit tépkedek neki és sajttal vagy tápszert öntök rá és kanalazom neki.

alszik.

9 körül zabpehely 1 ek, 1 ht.keksz, 1 alma mikróban 1,5 percig főzöm, majd pürésítem (egyéb gyümit is teszek hozzá - barack, meggy, cseri, szilva 1-2 db).

séta.

11:30 körül főzelék vmilyen zöldség, rizs v.krumpli és húsféle (pulyka, hal, marha, máj).

alvás.

3 körül hasonlót uzsizik mint a tízórai, de néha natúr joghurtba keverek gyümölcsöt.

18 körül újra főzelék, valszeg.ua.mint az ebéd.

20 körül fürdés után tápszer. Sajnos még igényli az éjszakai evést.

Nem sokat iszik, alma v. baracklevet szoktam csinálni neki ebből kb.1,5 dl-t iszik meg napközben, étkezésekkor vizet.

9 hós és 8,5 kg-s fiú, rengeteget mozog, most jön a foga.

2013. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én lányos most 9 hónapos! reggel felkelünk cicit kap ( van még tejem)

aztán ebédnél vagy baba kaja vagy amit én fözök neki

( hús leves,krumpli csikre hússal, gyümölcs zöldség)

ebéd után vagy kicsit később egy túró rudi (persze közbe szokott kapni cicit)

én a tejterméket már adok neki de óvatosan

2013. júl. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hűha szerintem rengeteget eszik, és szép nagy baba. Ne aggódj. Viszont ebben a korban halat és marhát még nem adtam, bár én elég félős voltam és hallgattam a védőnőre.


Egyébként az én lányom is tápszeres volt, de 2 hét után inkább aludt éjjel.

2013. júl. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mivel a 9 hós babám súlya nem változott szinte 3 hónapja, azért próbálom hogy egyen minél többet. Van amikor visszautasítja, akkor azért nem tör ki a világháború, következő étkezésnél már éhesebb lesz. Persze befolyásolja az érkező foga, a nagyon meleg, a nyári lazább napirend...stb.

A Te babád mit és hogyan eszik?

2013. júl. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tudja a gyerekorvos és a védőnő, hogy 3 hónapja nem nőtt a pici súlya?

A lányomnál is volt így 10 hónapos korától 13-ig 1 kg-t hízott összesen, de ez nála a járással függött össze, mert 10 hónaposan már segítség nélkül járt (és nem ült volna le 1 percre sem). Írtad, hogy sokat mozog fiad, lehet, hogy ezért nem nő a súlya, de azért érdemes lenne az orvossal beszélni erről.

Nekem a dokink Sinlac-ot javasolt, és tény attól kezdett el szépen gyarapodni, 3-4 hónapig kapta, aztán elkezdett hízni. Egyébként nem aggódtam emiatt annyira, mert a magassága megfelelő volt, sőt a korosztályában elég magasnak számít.

2013. júl. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4 napja lett 9hónapos,pont ezóta kel újra reggel 6körül.Fél7-7kor 200g tejpép.Fél9kor 130g krémtúró vagy 170-200g joghurt.12kor 200-300mili leves,14kor 150-200g főzelék.16-17között 150g gyümi.Vacsi 21kor tápszer 150-300mili között.
2013. júl. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. A gyerekorvos és a védőnő is tudja hogy nem változott a babám súlya, mivel jól néz ki egyik sem aggódik, én sem. Tényleg rengeteget mozog (az emésztése nagyon jó - napi 6-8x kakil).

Utolsótól kérdem, hogy milyen túrókrémet és joghurtot eszik a baba? Te csinálod vagy készen veszed?

2013. júl. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
9-kor szopizik,délben főzelék husival,zöldségek variálva,3kor joghurt-változó,hogy mivel,almával,barackkal,banánnal-,6-7 körül tejpép natúrban,vagy gyümölccsel,8-Kor altató szopi és alvás.
2013. júl. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!