Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás: másnak...

Szeparációs szorongás: másnak is ennyire anyás a 9 hónaposa?

Figyelt kérdés

Kisfiam nagyon anyás, mostanában heti 1-2 alkalommal a nagyszülei vigyáznak rá, max. 1 órát. De sajnos a helyzet egyre rosszabb, egyre többet sír, ha nem vagyok vele. Első alkalommal elvolt, utána csak akkor sírt, ha elmentem, legutóbb pedig már szinte végig sírt és miután megérkeztem, nálam is eltelt néhány perc mire minden okés volt. Pedig mosolygós, vidám baba.

Mindenki azt mondja, hogy csak néhány percig sír a babája, utána megnyugszik, nálunk meg nemhogy javulna, romlik a helyzet.


Szerintetek is hanyagoljam ezt a "nagyszülőkre bízzuk a gyereket" dolgot? Vagy mit tegyek?



2013. júl. 9. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen az van nálunk is, amit leírtál. 9 és fél hónapos a fiam, 8 hónapos korába kezdte, előtte még csak hasonló sem volt. Szerintem hanyagolni nem kell a rokonlátogatást, nagyszülőket, idővel jobb lesz. MOndjuk nálunk azért nehéz, mert a nagyi nagyon magára vette, hogy végig bőgött nála, míg vissza nem értünk, és azóta rossz érzéssel van emiatt...pedig teljesen mindegy lett volna,hogy kivel hagyjuk ott, mindenkinek sírt volna.

Én bízok benne, hogy idővel, ahogy jött ez a nyavalya, úgy el is megy majd. Ja, és napról napra érzem a fiamon, hogy már itthon napközben is jobban kellek neki, 5 perc játék után jön, feláll a lábamnál és addig áll, nyúz, míg fel nem veszem. Aztán kezdődik az egész elölről, már azt csinálom, hogy inkább leülök hozzá a földre ilyenkor, így rajtam "lóghat" miközben a játékaival is játszik. Nehéz időszak, nem csak emiatt (fogak, mozgás fejlődés, éjszakázás).

Légy türelmes a babáddal, most jobban van rád szüksége.

2013. júl. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hanyagold,meg kell szoknia hogy nem csak anya van.Lányom is 9hós és egy ideje állandóan a hátsómban van,de a budi elé is leül amig nem végzek.Apjánál is sokszor kiabál nagyon.Mi nem tudjuk kire hagyni,de ha tehetném hagynám,ha sir is utánam,mert igy nem tud másnál aludni se pl.
2013. júl. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló vagyok. Nem most kell máshol alváshoz szoktatni, mert abból csak rosszabb sülhet ki. Majd ha már nem kell neki ennyire anya, gond nélkül alszik megint a nagyszülőknél! Nincs értelme ráerőltetni a mi akaratunkat, mert csak még rosszabb lesz! Ez egy ilyen időszak, bújnak, csak mi kellünk nekik. Pár hónap és már alig érjük utol őket, akkor már gond nélkül alszanak máshol is.

Ez az én véleményem, de én ebben az időszakban nem erőltetem, hogy másokkal legyen. Természetesen jönnek hozzánk vendégek, mi is rendszeresen elmegyünk vendégségbe, de ott vagyok mellette, láthat, ha szeretne megfoghat, stb. Erőszakoskodással csak rontunk a helyzeten és később kezd majd önállósulni.

2013. júl. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az 1, 3-s válaszolóval én is így gondolom és az enyém is 9 és fél hós kislány.
2013. júl. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Természetesen a látogatást nem hanyagoljuk, de én is azt gondolom, hogy most egy ideig hanyagoljuk, hogy ott hagyjuk. Majd csak elmúlik tényleg ez a "tapadás" és utána jobban elmarad!
2013. júl. 10. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!