Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 9 hónapos. De még...

Kisfiam 9 hónapos. De még csak kúszik, mászni sosem akart, bár kapaszkodva feláll. Más babák már pacsit adnak, integetnek, ő csak. Néz és mosolyog. Hiába tanítom. A ti ennyi idős babatok miket. Csinál? Aggódjak? Hogy tanítsam?

Figyelt kérdés
A körülöttünk.lévő babák egyre ügyesebbek, izguljak? Anyósom is szekál, hogy.nem törődöm vele eleget. Még szopizik, kaja nagyon nem is kell neki, bármit.is adok neki napi háromszor, csak pár.kanál.fogy belőle, maximum 1 dl.
2013. júl. 11. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 9 hónaposan stabilan feküdt a hátán. Most 11 éves és egészséges. A legrosszabb, ha folyamatosan más babákhoz hasonlítgatod. Ma már az a legnagyobb verseny, kinek mit tud már a gyereke. Lassan úgy születnek, hogy elmondják az orvosnak az anyám tyúkját. Van egy könyv, az a címe: Anya taníts engem. Nagyon jó ötletek vannak benne, hogyan foglalkozzunk kisbabákkal. De vigyázz vele, nehogy jobban bepánikolj. Nekem három gyerekem van, de mindhárom két hónapos lemaradással volt a könyvben. Tehát 9 hónaposan a 7 hónaposnak írt feladatokat tudták megcsinálni.Mindhárom elég idős már ahhoz, hogy biztosan mondhassam jó képességű gyerekekké váltak.
2013. júl. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kisebbik fiunk 9 hónaposan kúszott. Most szép egészséges 15 éves nagyfiú. Ennyi idősen a pacsiadás, integetés "idomítás" kérdése, nem észbeli képességeké. Ne aggódj.
2013. júl. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem ne foglalkozz más anyukákkal ki mit mondd.lehet a fele sem igaz annak amiket mondanak.

én is sok olyat hallok hogy 8-9 hónaposan már szavakat mond..hát...lehet 100-ból 1 igaz..

az én fiam 8és fél hónapos mászik,ül,térdel,feláll, már sokszor próbál egyedül kapaszkodás nélkül megállni de másodperceken belül elesik.

nem int pápát hiába mutogatom neki nem köszön nem mond szavakat.

amiket mondd. gegege,gágágáá,bababaa,tetetee ezeken kivül semmit


ne aggódj semmi baja a picidnek fog ő mászni

2013. júl. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En is mindig aggodtam es meg mindig aggodom a kislanyomert: pedig 8 honapos koratol integet meg tapsol amikor zenet hall, de lusta mozgasilag, 9 honaposan ult fel egyedul 10 es fel honaposan elkezdett maszni, ma toltotte a 11 honapot es most kapaszkodik fel labra. En is azt a konyvet hasznalom amit mar emlitettek, le lehet tolteni a netrol is. Szerintem ne aggodj, en sokat enekelek neki, zenere tancolunk, tapsolunk, mondokazunk, mindent amit csak el lehet kepzelni, szerintem ne aggodj es foleg ne idegeskedj mert azt megerzi a gyerek.
2013. júl. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Az enyém 9 hónaposan stabilan feküdt a hátán" ez mekkora szöveg:))

Amúgy tényleg ne aggódj, én fiam is 9 hónaposan csak ezt csinálta,aztán beindult.Most lassan 3 éves,nagyon okos,ügyes:))

2013. júl. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Fiam pont az ellenkezője és engem riogatott a doktornő.


A Fiam most 9 hónapos.

6 hónaposan kutyázott,2 nap múlva felült, 1 hét múlva mászott. 7hónaposan felkapaszkodott a bútorok mellett, múlt héten volt 9 hónapos és kapaszkodás nélkül feláll a szoba közepén. És megáll kb. 30-40mp-ig és egyensúlyoz.

Nem integet és nem küld puszit, ellenben mindenkire és mindig vigyorog :)


Erre azt mondta a doki, hogy örökmozgó lesz, és reméljük nem lesz semmi baja attól,hogy ilyen fiatalon feláll stb.


Nem is értettem,hogy miért lenne baja? Magától csinálja...

2013. júl. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem ekll nagyon tanítgatni,majd rájön magától mindenre.Lányom 9hós.Már csak mászik,nem kúszik.Ül,áll,térdel,integet,tapsol,táncizik(ül és pattog a fenekén miközben rázza a kezeit és morog),tornázik(ül összekulcsolt kezekkel és rázza őket).Lányom nem szopis,igy ő 6hós korától csak vacsira fogadja el a tápszert már,ő rengeteget eszik minden mást.Rám még akkor is furán nézett a védőnő mikor 8hós korában megkérdezte mászik-e meg felállt-e már és mondtam ,hogy még nem.Erre rá két napra megcsinálta mindet és azóta csak mászik meg fél órát is áll az ágynál.
2013. júl. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A gyerekorvosom mondta, hogy a lánya 15 hónapos koráig meg se moccant, egy helyben ült. Majd megőrült tőle, hogy nem mozog, viszont minden érdekelte.

Szerintem a kisfiad gyűjti az információkat.

Az én fiam 7 hónaposan kezdett gurulva közlekedni, 8 hónaposan kúszni és 10 hónaposan megmutatta, hogy tud mászni, de még vagy 2-3 hétig inkább kúszott, mert úgy gyorsabban haladt.

10 hónaposan ült fel magától először, és akkor fel is állt.

Most 13 hónapos, még mászva közlekedik (úgy gyorsabb), meg kapaszkodva jár, és bár mindenkinek "szupergyereke" van manapság, próbálok nem parázni azon, hogy az én gyerekem nem sieti el a dolgokat. /Már megkaptam, hogy ennyi idősen már szaladnia kéne./ Ő amúgy nagyon óvatos, csak akkor csinál valamit, ha már biztos a dolgában.

Úgyhogy tényleg ne aggódj, beszélj hozzá sokat, énekelj, mondókázz, bármit, amiben örömét leli, mert ha feszült vagy, ő is érzi ezt.

2013. júl. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!