Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet egy adagoló kanállal...

Lehet egy adagoló kanállal többet adni a tápszerből, hogy jobban hízzon a baba?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap olvastam itt hogy valakinek a védőnő ajánlotta. Tehát a kimért vízhez egy kanállal többet mint az előírt. Lehet?
2009. okt. 18. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
De miért akarod, hogy jobban hízzon a babád? Én nem tennék többet az előírtnál, bár valóban megoldható, hogy többet teszel a vízhez.
2009. okt. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem az én babám, hanem a szomszéd kislány. 9 hónapos és alig több mint 7 kiló. Nem hízik, már az orvosok is szóvá tették. Amúgy valószínű nincs semmi baja, mert jó kedvű aranyos kislány. Csak itt olvastam a fentieket és gondoltam ajánlom az anyukának.

2009. okt. 18. 20:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy nem véletlen van az adagolás...

Attól, hogy több benne a tászer, lehet meg sem eszi, és lehet hosszú távon árt neki.

Lányom sem hízott 2-3 hónapon át, semmi más baja nem volt, jókedvü, vidám, nem csináltam semmit. Tudtam, hogy semmi baja. Most 16 hós, 9300 gr és pocakos, jól táplált, egészséges lány.

A szomszéd lánya egy éves, és még 56-os ruhákat hord, olyan pici, de egészséges, vidám, és már egyedül jár...

Ezsik a gyerek annyit, amennyi kell neki, hidd el

2009. okt. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lehet, mert nagyon megterhelné a pici gyomrát, rajta van az adagolás, nem véletlenül. A védőnő hülyeséget mondott. Az én kislányom sem egy vasgyúró, 1 éves mútl és 7900 g, bennem is felmerült, amikor kisebb volt ez az ötlet, de a dokinéni azt mondta, hogy nem szabad.


Nem tudom mennyi idős a babád, ha 4 hós elmúlt, adhatsz neki uzsira tejpépet (hypoallergént) vagy Sinlac-ot, mindkettő hízlal.

2009. okt. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, most olvasom, hogy 9 hós, akkor pedig már ehet főzeléket hússal, vajas kenyeret, tésztát, ezek jól hízlalnak, de lehet csak ilyen alkat, ha jó kedvű, mozgékony, nincs semmi baj.
2009. okt. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem szabad, mert vizet fog elvonni a szervezetéből és az nagyon nem jó.

Ha nagyon hízlalni akarja, akkor már inkább tejpép! Bár egy ekkora baba már rengeteg hízlaló dolgot ehet!

2009. okt. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem beszélve, hogy megundorodhat tőle! Borzasztó tömény lehet úgy!
2009. okt. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám sem sokkal több. Nekünk Fantomaltot írt fel a doktornő.

/Fantomalt egy magas energiatartalmú, kizárólag könnyen emészthető szénhidrátot (maltodextrin) tartalmazó, édeskés ízű, por alakú tápszer. Jól oldódik hideg és meleg folyadékban egyaránt. A Fantomalttal dúsított étel vagy ital melegíthető, forralható továbbá a vele készült ételek ozmolaritása csak kis mértékben növekszik, ezért az így elkészült ételek garantáltan nem okoznak hasmenést./

2009. okt. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Akkor nem tudom milyen lehet ez a védőnő hogy ezt ajánlotta.
2009. okt. 19. 11:44
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hogy jobban fog-e hízni, azt nem tudom, de hogy keményebb lesz a kaki és kínlódni fog szegény, az biztos...
2009. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!