Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kivalthatok mar egy etkezest?...

Kivalthatok mar egy etkezest? Hogyan kell fozeleket csinalni? Milyet ehet kislanyom?

Figyelt kérdés
Kozel 5 honapos.Mar tobb mint 2 hete adom neki a gyumit 10 oraira.Adhatok neki mar 2 hogy kivaltsa vagy meg varjak.A fozeleket nem tudom hogy kell neki csinalni hisz nem rakhatok bele habarast meg ilyesmi.Milyen zoldsegeket ehet?azokhoz milyen gyumolcsot paszirozhatok hozza?Nem tudok valami jo oldalt ahonnan megtudnam nezni?Mikor adtatok nekik csirkemellet,halat.Es milyen halat?
2009. okt. 19. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
ne haragudj, hogy ezt írom, de ezeket a kérdéseket egy normális védőnő és gyermekorvos pontosan, szájbarágósan megválaszolja. Tényleg alap dolgokkal nem vagy még tisztában, így jobb volna a net helyett élő emberekkel megbeszélni.
2009. okt. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. szerintem még korai a hozzátáplálás

2. kiváltani úgy szokás, hogy először szopi, aztán megkóstoltatod vele 1-2 kanállal ebédre. Utána ha tetszik neki, pár nap után először kóstoljon, egyen amennyit kér, majd ha szeretne, szoptasd meg. Később egyre többet eszik és előbb-utóbb nem kell a cici ebéd után. egy héttel ezután próbáld az uzsonnát is kiváltani gyümölccsel vagy tejpéppel a leírt módon. ha ez is megvan, jöhet a vacsi.

3. krumplival kezdd, és később is ez legyen a főzije alapja, ehhez keverd majd a többit. Só nélkül, magában főzd meg, saját levével turmixold, botmixerezd vagy villával nyomkodd pépesre, püré sűrűségűre és úgy add neki. Ha megszokta a krumplit, lehet hozzáfőzni salátát, sütőtököt, répát, zellert, b és k betűst nem. De egyszerre egy dolgot vezess be. Én kevertem neki az általam főzött krumplit az üveges bébiétellel, barackkal vagy brokkolipéppel például. Ezeken rajta van, mikortól lehet.

4. Húst 8 hónapos kortól lehet, halat is. Én adtam neki tőkehalfilét, édesvízi harcsát, pontyot, szintén megfőzve.

2009. okt. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!