Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom tönkreteszi a babám...

Anyósom tönkreteszi a babám bélrendszerét?

Figyelt kérdés

7 hónapos, 5 hónapos kora óta hozzátáplálom, 4,5 hónapos kora óta tápszeres. Most, hogy lassan a harmadik étkezést is ki akarom váltani, elkezdtem különböző, nehezebben emészthető zöldségeket, zabpelyhet, kukoricapelyhet is bevezetni, az olaj, a hús és egyéb mellett. Ezek hatására kicsit keményebb lett a széklete, de nem esett nehezére az ürítés, nem fájt neki, semmi extra. Kétnaponta reggelente volt meglepi a pelusban. Aztán egyszer délután is trotyizott, pont mikor anyós vigyázott rá, hát hadd ne mondjam, hogy mennyire bepánikolt. Leállított a rizsről, sinlacról és babakekszről, majd elkezdte itatni a babát görögdinnyelével 50-50 arányban higítva vízzel. Ha kellett neki ha nem akkor is megitatta, napi kb 4 dl ment le. Ennek köszönhetően folyékony lett a széklete, kb hasmenés. Ez nekem nagyon nem tetszik. Főleg hogy ilyen édesen itatja, és még közli hogy ilyennek kell lennie a székletnek. Csak azt felejti el hogy nem anyatejes a baba és hogy hozzá van táplálva. Rettegek, hogy cukorbeteget csinál a kicsiből. Az a baj, hogy anyós minden nap itt van, 10 percre lakik tőlünk és mindenbe beleszól, egyszerűen le se lehet vakarni.

A baba amúgy 10 kg, vizet nem iszik csak nagyon higított gyümölcsleveket. Eddig. Most már azt se issza meg az édes dinnyelé miatt amit anyós vezetett be.

Mit tegyek? Segítsetek! Teljesen magam alatt vagyok, hogy így meghajtotta a babámat az a xar!


2013. júl. 15. 17:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Őszinte leszek és nem azért, hogy bántsalak, de ki ennek a babának az édesanyja? És miért nem áll a sarkára, amikor valaki rosszat akar a babájának? Akárki, akármit mondd, vagy akar csinálni, csak az anya engedélyével teheti meg. Én nagyon kritikus vagyok magammal szemben, és baráti szándékkal mondom, talán segít: nem anyós hibája, hogy meghajtotta a babát "az a xar", hanem az édesanya hibája, aki hagyja, hogy anyós minden "xart" adjon a babájának.
2013. júl. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha te nem fogsz kiállni a gyereked mellett, aki ki fog? Ő maga, 8 hónaposan?


Egész egyszerűen mond meg anyósodnak, hogy ne adjon neki inni. Ha emiatt összevesztek vagy megsértődik, hát ez van. Ha nem érti meg, nem kell beengedni. Szóljon előre, és ha neked is jó, jöhet. Persze eltiltani nem kell az unokától, de nem is kell minden nap jópofizni.

2013. júl. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Nehéz mert mindketten uralkodó típusok vagyunk és két dudás egy csárdában című helyzet van. Ha szólok neki vmiért vagy dühömben ráripakodom megsértődik és megy a dráma. Ilyenkor persze nekem kell koslatnom a bocsánatáért. Szóval már nem merek szólni semmiért.
2013. júl. 15. 17:31
 4/23 A kérdező kommentje:
Meg a következő válaszokat is köszi
2013. júl. 15. 17:32
 5/23 anonim ***** válasza:
86%

Anyóst kirúgni!

Ki a gyermek anyja? Te! Eddig vittél egy jó vezérfonalat, átgondoltan csináltad, ne hagyd, hogy bemagyarázza neked bárki is, hogy rosszul csinálod!

Nem is értem, miért pont görögdinnyelé? Persze, nem baj, ha kap kis kóstolót a dinnyéből, de minden nap dinnyelével itatni?!

Sürgősen lépj, még ha sértődés lesz belőle, akkor is!

2013. júl. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem dühből kell ráripakodni, hanem amikor mondja hogy adna neki inni akkor nyugodtan megmondani, hogy már ivott a gyerek. Gondolom nem vagy egész nap ideges.


Miért futsz bocsánatot kérni? Max a hangsúlyért, ha nagyon bántó.


Mi lesz később? Akkor is mindent ráhagysz majd, nehogy haragudjon?

2013. júl. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Azért ripakodok rá mert már nem bírok tovább nyelni. Néha kicsúszik a számon, hogy "ha nem tetszik menj ki" és hasonlók. Na ettől borul a világ és megy a dráma. Ha nem kérek bocsánatot akkor meg én vagyok a szar meny. Anyám is pontosan olyan mint ő, csak durvábban, még a horoszkópjuk is ua. Anyámmal 4 hónapja nem beszéltem. Nem akarok anyóssal is idáig jutni.

Minden esetre összeszedem magam és a sarkamra állok mert a napi 3 Kákosy pelenka nem megszokott dolog, és szerintem a kicsinek sem tesz jót ez a sok cukros lé, még ha gyümölcsből van is.

Amúgy mennyit kell innia egy ekkora babának 34 fokban? (Külföldön élünk, tudom hogy most nincs akkora kánikula Mo.n)

2013. júl. 15. 17:46
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nem jól csinálod. Nem kell nyelni és nyelni, hanem már első alkalommal szólni.
2013. júl. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Értem. Csak félek a vele való konfliktusoktól. És ha vmi nem úgy van ahogy ő akarja akkor besértődik.
2013. júl. 15. 17:57
 10/23 anonim ***** válasza:
79%
Már bocs, de a dinnye az egyik leggyorsabban romló gyümölcs. 1 éves kor alatt nem is ajánlják. Az anyósod szimplán hülye, de te milyen anya vagy hogy hagyod hogy veszélyeztesse a gyereked. Sürgősen álljatok le a dinnyelével. Nem aggaszt hogy megy a gyereked hasa? Komolyan mondom! Lassan a kutyatartáshoz engedély kell, gyereket meg minden hülye szülhet.
2013. júl. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!