Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek a babánk tönkretesz...

Mit tegyek a babánk tönkreteszi a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés
14 hónapos a fiam mióta megszületett a párommal tönkrement a kapcsolatunk.Előtte nagyon boldogok voltunk ,de most már minden megváltozott szerinte én nagyon rosszul nevelem a gyerekünket.Éjszakánként gyakran felébred ordít és ő így nem tud aludni és fáradt a munkahelyén,de könyörgöm ezt vállaltuk.Én egyedül vagyok itthon reggel 6-tol délután 6-ig.Már most ott tartok el szeretnék költözni mert boldogtalan vagyok.
2011. júl. 30. 10:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
Elég furin fogalmazol. Mit tehet arról egy baba, hogy tönkrement a kapcsolatotok,ne őt hibáztassátok már. Ő még egy ártatlan kis lélek, aki semmiről sem tehet. Üljetek le beszélgetni, szoktatok egyáltalán, megbeszélitek hogy mit érez a másik, mit gondol? Nálunk ilyen problémák nem voltak. Ha sokat volt fent a baba, közénk vettem, és aludtunk tovább nyugodtan. Így mindannyian tudtunk pihenni. Sőt, kisfiam 20 hós koráig kelt éjjel szopizni, ebből sem csinált sosem ügyet a párom. Beszélj a pároddal, mert ez így nem lesz jó.
2011. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%
Azt tisztázzuk, hogy nem a babád teszi tönkre a kapcsolatot, hanem a férjed (vagy mindkettőtök) önzősége. Ha férjed nem képes felfogni hogy mivel jár a gyerek, az nagy gond. Márpedig egy 1 éves simán felkel és sír éjjel. Ilyenkor nem az kellene hogy legyen a legnagyobb gondja hogy ő nem tud aludni, hanem hogy a gyerekén segítsen. Nehéz dolog szülőnek lenni, és a párod valószínüleg nem nőtt fel a feladathoz. Arról semmit nem tudunk, hogy te hogy viselkedsz ebben a helyzetben, de megértem hogy te is kivagy. Néha én is érzek így.
2011. júl. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
Néha adjátok le a babátokat a nagymamáknak, aztán menjetek el kirándulni, vacsorázni, esetleg egy otthoni közös fürdés gyertyafénnyel, vacsorával, halk zenével, masszázzsal. Csináljatok közös programot baba nélkül is. Vegyél szexi fehérneműket, esetleg szexuális kiegészítőket, valami új dolgot csempészni az életetekbe!!! Remélem sikerül megmenteni a kapcsolatotokat!!!
2011. júl. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Jaj ne értsetek félre a gyerekünket imádjuk én mindenre képes lennék érte!!!!Azt hogy tönkreteszi úgy értettem hogy amíg nem született meg addig minden rendben volt azt hittem a párom lesz a világ legjobb apukája nagyon szereti a kicsit foglalkozik vele de mikor fáradt én vagyok a hibás hogy hisztizik nyűgös,merthogy félrenevelem miattam hisztis.Természetesen tudom hogy abban a korban van hogy murcizik és hisztizik én el is fogadom és próbálom elvonni a figyelmét a párom szerint ez kényeztetés hagyni kell hogy tombolja ki magát de ha hagyom akkor meg én vagyok a hibás hogy nem tud pihenni.Soha nem kedveskedik olyan mintha csak azért lenne velem mert van egy gyerekünk.Én a fiamat nem hibáztatom hisz nem ő akart megszületni mi akartuk hogy az életünk része legyen!!!!
2011. júl. 30. 10:22
 5/30 A kérdező kommentje:
Teljesen kivagyok ő nem akar sehova menni mert mindig fáradt ha én akarok menni akkor ő itthon marad mert inkább pihizne én meg megyek a gyerekkel a szüleimhez.:(
2011. júl. 30. 10:24
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Hát, igen, azt hiszem, nem vagytok egyedül ezzel a helyzettel, erre mondom én azt, hogy a terhességről mindig sok szó esik mindenhol, de az csak 9 hónap, az utána lévő dolgokat kellene inkább tudatosítani a szülőkben, hogy évekig nem lesz már szó nyugalomról, és ez igen nagy kihívás.

Megértelek, nem könnyű helyzet, és igaza van annak, aki azt írta, hogy próbáljatok külön programokat csinálni, mert ha te rossz kedvű vagy, az a gyerekre is kihat, és lehet, hogy ettől még többet fog sírni, a férjed még mérgesebb lesz – és csak egyre romlik a helyzet.


A férjedet meg küldd fel erre az oldalra, kérdezze meg, hogy kik szerint nevelési defektus, ha egy gyerek sokszor felsír éjjel, szerintem a válaszokból rájönne, hogy ez normális. :)

(Azt gondolom, léteznek alapból nyugisabb és sírósabb gyerekek, én is hallottam olyan gyerekről már, aki szinte sosem sír, és a szülei büszkén verik a mellüket, milyen ügyes szülők. Nos, ezeket én demógyereknek hívom, és tuti, ha tesója lesz, az már nem lesz ilyen nyugodt. Ezt csak azért írom, mert lehet, hogy a férjedet egy „kedves” munkatárs/barát azzal oltja, hogy az ő gyereke bezzeg születéstől fogva végigaludta az éjszakát.)

2011. júl. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
igen ő mindenkitől azt hálja hogy az ő gyerekük minden este alszik nem nyűgös és nincs velük semmi gond,persze én meg rossz anya vagyok mert a többi"jó anya" tudja hogy nevelje tökéletes gyerekét.Már azt érzem egyedül maradtam a problémáimmal és 25 évesen boldogtalanul fogom leélni az életem.Néha elég lenne ha csak egy kedves szót kapnék tőle de nem.
2011. júl. 30. 10:42
 8/30 anonim ***** válasza:
84%
nekem egy éves a fiam, amig 8 honapos nem lett, ugynaigy volt, én is rengetegszer al akartam költözni, a babám meg nagyon nyügös lett, le szoktattam az éjszakai felkelésröl, de a párommal még mindig küö szobában alszunk, babám kezd javulni, de a kapcsolatunk stagnál sajnos. szte sok mindenben elrontottam a gyereket, ami sztem nem igaz..
2011. júl. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Ez a legkönnyebb ha az anya rontja el a nevelést igy még az anyuka maradék önbizalmát is lerombolni.Már én is ott tartok hogy szívesebben alszok a másik szobában a babámmal mert ő legalább tud szeretni és olyan jó hogy odabújhatok hozzá.
2011. júl. 30. 10:48
 10/30 anonim ***** válasza:
57%

véletlenül nem én írtam ki ezt a kérdést??


megspóroltál nekem egyet köszi :)

szintén 25 éves anyuka vagyok az én kislányom 16 hónapos

és ugyanez a bajom, bár én nem akarok elköltözni,

többször mondtam neki ha nem tetszik, el lehet válni!

olyankor bekussol.

nehéz az apákkal ők ilyenek..szerinte én egész nap csak lődörgök..

aha..majd egyszer ott hagyom a gyereket vele egy napra mosson, főzzön, takarítson., foglalkozzon a lányával és meglátjuk hogy ezek után lődörgök-e,,


dettó ugyanez van nálunk minden amit leírtál !!!


remélem kinövi a férjem, mert ha nem akkor kistesó nem lesz :(

2011. júl. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!