Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba és kutya 1 szobában?

Baba és kutya 1 szobában?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmék egyszobás lakásba költöztek. Hónap végére várja a babát. Összeszerelték már a kiságyat is, ami közvetlenül a kutyus fekhelye mellett van. Felajánlottam, hogy jöhet hozzám a kutyus, mert sztem nem jó a babának egy kiskutya mellett aludni, de hallani sem akarnak róla, szerintük csak el akarom venni a kutyát féltékenységemben.

Mit lehet csinálni? Tényleg nem baj, ha a kutya és a baba egymás mellett alszik?


2013. júl. 16. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is van kutyánk, így tapasztalatból írok. Nem tartom jó ötletnek, hogy egy újszülött babával egy helyiségben legyen egy kutya. Mielőtt megszületett a kislányunk, a kutyusunk egy szobában aludt velünk, 2 szobásban lakunk, egyikben mi vagyunk, másikban anyukámék, mióta meg van a babánk, velük alszik a kutyám, pedig már a kislányunk 11 hónapos. Játszanak együtt, de a mai napig nem alszanak egy helyiségben, pedig kistestű a kutyusunk. De ezt a barátnődéknek kell eldönteni.
2013. júl. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
5 hònapos a babànk 1 éves a kutyunk. SOHA nem adnàm oda senkinek. Kicsi a lakàsunk, igaz külön alszanak de a jàtéktér az közös naponta többször porszivozok felmosok Tisztân tartjuk a kutyukàt, semmi baj nincs velük. Ha megteheti tegye külön őket, de baba miatt nem küldenèm el a kutyàt.Főleg mert valaki azt mondja az ùgy nem jò....
2013. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Mi a mai napig nem engedjük be a kutyát a szobába, szerencsére van egy nagyobb nappali, konyha, ott van a helye.

Régen bejöhetett, de a szülés óta nem hagyom.

Miután elkezdett mászni a lányom, már nem lehet bent tartani a szobában, kimászik hozzá, de még így is lényegesen tisztábban lehet tartani a szobát, mintha a kutya is itt lenne.


Vagyis én biztos nem altatnám közvetlenül a kutya fekhelye mellett a babát, ha csak 1 szoba van, akkor a kutya állandó fekhelyét áthelyezném vagy az előszobába/konyhába, vagy legalább a szoba másik felébe.

2013. júl. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sógornőméknél van kis testű kutya (már 7-8 éve), szeretik, mint a családtagjukat, amit meg is értek, mert én is nagy állatbarát vagyok. Jött a baba. Vallották, hogy nincs ezzel semmi gond, az ő gondolataik sem mentek tovább a takarításnál. Aztán a kiskutyus egy kora reggeli órán elkezdett játszani a babával, ami a babának nem esett jól. Anyuka arra ébredt, hogy a baba sír, a kutya rajta van, és úgy megijedt, hogy akkorát vágott a kutyán, hogy szegény pára kirepült az ebédlőbe és a fal adta neki a másikat. Ilyenkor úgy gondolom, nem a kutya a hibás. Egy állatnak másra van szüksége, mint egy felnőtt embernek és mint egy csecsemőnek. Sokan kezelik "édes angyalbögyörőként" a kutyusukat, becézgetik és kényeztetik, mint egy gyerekpótlékot, és amikor megjön a baba, akkor azt hiszik, ez így is maradhat. Több megfontolást igényel a kutya és baba együtt tartása, mint hogy hányszor porszívózunk fel egy nap. Mindkettőnek hatalmas szíve és intenzív lelki élete van, és mást igényelnek a megváltozott helyzetben. Szerintem ha ezt átlátja a gazdi, akkor nem gond az együtt tartás, ha nem, akkor akár életveszélyes is lehet. Egy biztos: babát kutya mellé nem fektetnék, mert nem biztonságos. Sem egészségügyileg, sem fizikailag.
2013. júl. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4-es:

Teljesen igazad van, felháborít az eset amit leírtál, ebben az esetben szerintem sem a kutya a hibás, ez egyértelműen a szülők gondatlansága.

Kérdés, hogy kerülhetett a kisbaba közelébe a kutya felügyelet nélkül (szülők aludtak)???


Ennek a lehetőségét eleve ki kell zárni, ha valaki kutyát tart kisbaba mellett.

Ez a baj a kistestű kutyák gazdájával, hogy nem kutyaként, hanem 2. gyerekként kezelik az állatot és ez nagy hiba!

Nekünk staffordunk van, emiatt nem is félnék attól, hogy megtámadja a lányom, mert nagyon embercentrikus, de a méreteiből és energikusságából adódóan bármikor felboríthatná úgy, hogy megsérül a gyerek (és azt se felejtsük el, hogy bármennyire is szelíd, csak egy ösztönlény).

Soha nem hagyom őket kettesben úgy, hogy nem vagyok ott.

2013. júl. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Igen, aludtak. A kutya is és a baba is a hálóban aludt. A kutya korábban is az ágyukon aludt, a baba pedig az ágy mellett a saját kis helyén. A kutyus nem bántotta a babát, csak felébredt, meglátta, gondolom játszani akart vele, a baba is felébredt, megijedt a kutyától és ez lett belőle. Nem esett baja a babának, nem karmolta vagy harapta meg, szerintem max. nyalogathatta, tényleg nem akarta bántani. Én is hiszem, hogy nem egy véreb, szó sincs róla. De nem ember. Nem tudja felmérni a tettei következményeit, nem tudja felmérni, mit szabad egy babával tenni és mit nem. Arról sincs szó, hogy nem engedném a babát állatközelbe, hisz mondom, magam is imádom őket, akár kutya, macska, akármilyen más állat! Komolyan! Játszani velük, tapasztalni őket már kicsi kortól szerintem végtelenül hasznos dolog. De szülői, felnőtt felügyelet mellett. Mindig. Mert a kutyus lehet bármilyen okos, történhetnek balesetek,és a baba sem tudja, hogy a simogatás, amit ad, a kutya ütésnek tekintheti, akár a baba is belekaphat a szemébe, tépheti a szőrét, stb. Úgy nyugodtan aludni, hogy bármikor egymáshoz férhetnek, szerintem felelősségteljes felnőtt ember nem tud. Mindkettőt félteném, ezért szabnék határokat.
2013. júl. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

nekünk is van kutyánk, és most babát várunk. A kutya a leendő babaszobába soha nem mehetett be, ez az első naptól így van. Soha nem is akart ott lenni.


Ha majd a baba nagyobb lesz, nyilván közös légtérben lesznek, nappaliban mondjuk, de nem hagynám őket kettesben, mert ugye a gyerek se nagyon tudja, hogy mit szabad a kutyával, és mit nem, bármilyen jámbor a kis dög :)


a kutya nem ember, se nem gyerek (bár imádom a hülye pofáját), akármit is csinál, nem az ő hibája, hanem a gazdiké

2013. júl. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
A fiam 18 hónapos, 5 hónapos kora óta anyukámékkal lakunk ahol van egy 4 éves mopsz. Kiskora óta utálja a gyerekeket,ugat ha meghallja őket. Mikor kisebb volt a kutya csak úgy nyúlhatott hozzá gyerek,hogy a fejét lefogtuk. Amikor megszületett a fiam és csak látogatóban voltuk anyunál,akkor a pelusát levettük és hagytuk hogy szaglássza a kutya. Utána ha jöttünk a kutya kimenekült a lakásból,ha elkezdett sírni a fiam,de mindig ott járkált körülötte. 3 hónapos volt amikor én fogtam a kutyát és a párom a fiúnkat fél méterről megmutattuk őket egymásnak. A fiam onnantól félt a kutyától,a kutya meg nem tágított a közeléből. Amikor összeköltöztünk,a kutya a szobában nem lehetett. Pihenőszékben sűrűn találkozott a fiammal így megbarátkoztak :) Amióta mászik azóta a fiam nyúzza,főleg mióta megy magától. A kutyán ücsörög amíg a kutya ki nem szabadítja magát,húzza a lábát,játszik vele,szóval mindent csinál vele,és eszébe se jut bántani. 1 morgást nem hallottunk tőle ami a gyerek felé irányult volna,egy ugatás se volt még rá,ha sír akkor ő az első aki oda ér,és ha kell akkor fel lök mindenkit de neki ott kell lennie. Viharban volt olyan,hogy az ágya mellett ült és fülelt nehogy baja legyen. Tavaly volt egy olyan példa amikor az ágyunkban aludt a fiúnk és este vihar volt,akkor beugrott mellé az ágyba,fel nem keltette,nem feküdt rá,csak óvta. Én nem ütöttem meg a kutyát,csak letettem az ágy elé,na azóta minden este ott alszik. Én az első 1 hónapban nem tettem volna a babával egy szobába,a szőr miatt. De mindenki maga dönti el,hogy mi a jó. Mèg annyi a mi esetünkre,hogy a fiamon kívül más gyereket nem tűr el maga mellett és ugatja őket... Mondjuk az,hogy egymás mellett aludjanak az nálam ki van zárva,de nem olyan nagy gond,ha idővel a kiságy mellett aludjon a kutya. Régebben volt a tv-ben hogy nem baj,ha egy baba kutya közelében nő fel,mert így erősödik az immunrendszere és kevésbé lesz beteges. Ebben szerintem van valami,mert a tavasszal voltunk betegek utoljára akkor is a csalóka idő miatt. Amikor megszületett és amíg ide nem költöztünk,minden hónapban betegek voltunk. Hagyd a barátnődet,had döntse el,hogy számukra mi a jó. Egyébként,ha a védőnő nem bolínt rá,hogy így jó akkor változtatni kell. De ha ő se mondja hogy ez így rossz,akkor hagyd te is a témát.
2013. júl. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok! Én is igazat adok a 4-nek! A szülő hibája volt, hogy a kutya a babán feküdt. Ha a kislányom, aki már mászik a 2 éves kutyánkkal játszik, nagyon figyelem őket, ha kicsit megnyalja, már akkor erélyesebben rászólok, de mi az elejétől kezdve tudattuk a kutyánkkal, hogy vele szépen kell bánni, soha nem ugatta meg, soha nem kapott oda. Tényleg tudni kell, hogy kell egy állatot baba mellett tartani. Azért én a szobánkból nem tiltom őt ki, de este so sincs bent a babaszobában. A kutyánkat is családtagnak tekintjük.
2013. júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%

Akkor még egy kutya kellett volna nekik nem gyerek. :( Semmit nem tudsz csinálni sajnos....(

neten van fennt egy vidó: családi idill, kutya a kanapén, a kanapé másik oldalán anyuka az újszülött csecsemővel a karjában. A kutya a család legjobb barátja, évek óta velük él. ......egyszer csak gondol egyet a kutya, hirtelen felpattan és kikapja az anya kezéből a csecsemőt és elkezdi tépni. Nem élte túl. :(

A macskás eset sem semmi. Anyuka babakocsiba kitolta a picit levegőzni a teraszra, elaludt. Mikor visszament hozzá a macska a gyerek fején feküdt (melegedett), ő sem élte túl. :(

Igaz mi is ösztönlények vagyunk, de nem úgy mint a kutyák, soha de soha nem lehet megbízni, főleg egy csecsemőnél, mert a pici új, lehet féltékeny a kutya, meg kell vele ismerkedni, idő kell a kutyának is. Össze kell nőniük, de külön-külön szülői felügyelettel.

A szálló kutyaszőrről, a gilisztás kutyáról, kakás mancsáról ne is beszéljünk. A baktériumokkal teli szájáról, nyelvéről meg főleg....:(

2013. júl. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!