Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet enni a babának...

Mikortól lehet enni a babának sós ételeket? 11 hónaposan már igen, és lehet e adni neki Xilitet a teába?

Figyelt kérdés
2013. júl. 16. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 2,5 éves, de kifejezetten sós ételeket nem kap.

Természetesen abból eszik, amit főzök, de plusszban nem sózok, és a főzésnél is igyekszem minimalizálni a só felhasználást.

Ha megissza a teát édesítő nélkül, szerintem ne rakj bele később sem. Megszokja a természetes ízt, így később sem lesz szükség plussz édesítésre.

2013. júl. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

11 hónaposan már bőven lehet adni sót és cukrot is. Persze mértékkel.

Xilitet én hanyagolnám.

2013. júl. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazából minél később, annál jobb. Ha nem szokja meg a sós és édes ízeket, akkor később sem az lesz, hogy cukros dolgokat iszik például, és vizet nem. De 11 hósnak elvben tehetsz. Mi Hipp és Milumil gyerek teákat veszünk, ezeket nem kell cukrozni. Sót már elég korán tettem a fiam ételébe, de csak nagyon picit.
2013. júl. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

xilitet minek?

nem kell hozzászoktatni a túl édes ízhez, az anyatej természetesen édes, azt megszokta, ha szopizott, az édes íz úgyis egy genetikailag kódolt szükséglet, nem kell azt még fokozni.

én teát sem adtam soha, csak sima vizet.

2013. júl. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!