Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 év körüli, nagyon keveset...

1,5 év körüli, nagyon keveset evő gyerekek anyukái, hogy néz ki egy nap étkezés szempontjából?

Figyelt kérdés

Hányszor eszik egy nap, miket, mennyit? Mekkora a súlya, magassága, hány hónapos? Ti mit csináltok, hogy egy kicsit többet egyen, esetleg valami jól bevált étvágynövelő?

Az én kisfiam 20 hónapos, 80 cm és 10 kg. Egyáltalán nem válogatós, bármit megeszik, de iszonyúan keveset eszik. Bárhogy, bármilyen formában próbálom, sehogyan nem tudom elérni, hogy többet egyen. Reggelire megiszik kb 1,5 dl kakaót vagy tejet, de sokszor ezt is részletekben, szóval valamikor délelőtt fogy el teljesen és esetleg megeszik 1-2 falat kenyeret valami feltéttel. Tízóraira nem akar enni semmit, esetleg néha egy kis gyümölcsöt. Ebédre néha van, hogy megeszik egy fél babatányérnyi főtt ételt, de jellemzőbb, hogy inkább csak egy pár kiskanálnyit eszik meg. Uzsonnára eszik egy pohár joghurtot, néha egy kis gyümölcsöt. Vacsorára esetleg megeszik pár falat kenyeret feltéttel plusz kb 1,5 dl tejet, de sokszor van, hogy csak a tejet issza meg, néha még azt se mindet. Már fogalmam sincs, mit csináljak, hogy többet egyen. És ez nem időszakosan van így, szóval nem lehet fogzással vagy ilyesmivel magyarázni, egyszerűen állandóan ilyen keveset eszik. Olyan, mintha soha nem lenne éhes. Amúgy külsőre soványka, de nem néz ki annyira vészesen soványnak.


2013. júl. 16. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Most leszünk 1,5 évesek. 12,5 kilós a fiam 86 centis. 4,20-al született tápszeres. Fél éve kűzdök azzal,hogy rendesen egyen. Pufi fejű,nagy hasú,erős csontú gyerek,így mindenki azt hiszi hogy jó evő. Amióta kiderült,hogy tejallergiás és vele együtt több étel allergiára fény derült azóta kivagyok. (fél éve) 2x 270 ml tápszer Sinemillel keverve,ez az egy amit azonnal lehörpint. Nem kaphat pl hagymát,tojást,husok közül is csak pulykát eszik. A tápszeren kívül a kovászos uborka az amit még egyből megeszik. Már rá hagytam,ha villával eszi a párizsit,ha közben játszik. De nincs javulás. Ha olyanja van akkor nem eszik. Ha 5 féle étel közül egyik se ízlik neki akkor várja a 6.-at... Imádta a krumplit a cukkínit,de tegnap már ezek se kellettek,pedig nem minden nap kap ilyeneket. Hagyom hogy egyedül egyen,mert ha én adom neki akkor egyáltalán nem kell neki. Ki kell tapasztalni,hogy mi az ami nagyon ízlik neki és szivesen fogyasztja,vagy éppen egyedül enne vagy segítséggel. Éppen nem éhes... Tudom hogy nem segítettem,csak leírtam a sztorinkat,hogy ne érezd egyedül magad.
2013. júl. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam most lesz másfél éves a hét végén. Egy ideje már ő is elég keveset hajlandó enni, pedig korábban mindig jó étvágya volt. Ő kb. 77cm és 10kg (én is alacsony vagyok). Szóval, reggelire ő is kakaót iszik, utána néhány falat kenyér, feltéttel. Tízóraira gyümölcsöt elfogad, a banánt imádja. Mostanában itthon préselt gyümölcs vagy zöldséglét is kap (a répát nagyon szereti), ezt nagy örömmel megissza. Ebédre kb. fél tányér főtt étel, de vannak jobb napok is. Uzsonnára joghurt, krémtúró, ilyesmi. Vacsorára virslit, szendvicset, vagy az ebéd maradékát szoktam adni neki, és változó, hogy mennyit hajlandó enni belőle. Szerintem nála a fogzással is kapcsolatban lehet, hogy néha nagyon keveset eszik. Most jönnek a nagyobb fogai. Remélem tényleg emiatt, mert korábban nagyobb adagokat evett, és pl. uzsonnára is rendes kaját(pl. szendvicset), amit már nem fogad el.
2013. júl. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nálunk azzal nincs probléma, hogy nem fogad el dolgokat, mert tényleg kivétel nélkül megeszik mindent, hála az égnek legalább nem válogatós, csak hát mennyiségre nagyon kevés az, amit megeszik. Mindegy, hogy én adom neki vagy apa vagy ő saját maga eszik, akkor is csak keveset. Próbálom mindig többször kínálni napközben, hátha többször keveset elven mégis többet megenne, de ez sem működik. Amit kifejezetten nagyon szeret, abból is elég neki pár falat. Még csak azt sem mondhatom, hogy elvenné az étvágyát valami, mert szinte nem is eszik édességet se meg semmi nasit, rágcsát, néha 1-2 szál ropit. Egyedül a gyümölcsjoghurt, amit kér minden nap uzsonnára.
2013. júl. 16. 13:57
 4/5 anonim ***** válasza:

16 hónapos, egy hónapjamérték, akkor volt 81cm, 9700, teljesen arányos, mindenki szerint jó húsban van, csak én aggódom túl, még szopizik, napont 3szor, mindenbe teszek neki sinemilt, gyümölcs közül szinte csak banán, és egyéb gyümölcs leve, pépset egyáltalán nem eszik csak darabosat. Most az a stratégia, hogy amit eszik, abból adok neki sokat, néha ugyanazt napokig, mostanában pld spagettit, kölesolyót, répalevet sinemillel.

olyat is hallottam, hogy tápláló dolgokat kell adni, pld ha szereti a vajas kenyeret,kend vastagon, vagy ha szereti a kakót, tejet, tegyél bele fele rész tejszínt tej helyett, lehet hogy durva, én nem próbáltam....

2013. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden náp égy álmá, az órvóst távól tártjá.
2017. aug. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!