Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az oviból és az iskolából...

Az oviból és az iskolából ahova a gyereked jár el lehet hozni az ebédet (mindenkinek)?

Figyelt kérdés
Nálunk az óvodában azok akik ingyen étkeznek, nem hozhatják el az ebédet. Ez azért érdekes, mert a papíron ami kint van az van írva, hogy senki sem hordhatja azt el. Na most ez azért érdekes nekem, mert aki ingyen ebédel, annak az önkormányzat kifizeti, tehát neki is járna. Ráadásul aki ingyen kapja elvileg rászorul. Szóval ez így negatív megkülönböztetés? Itt már az emberi jogok sérülnek, vagy csak én látom így?
2012. márc. 22. 07:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
46%

Az ingyen étel az ÓVODÁBAN jár, nem pedig elvitelre. Váed meg, amit OTT megeszi a gyerek. Az természetes, hogy nem vihetik el.

Ne a JOGAIDDAL foglalkozz, hanem azzal, hogy NEKED milyen köteleségeid vannak. NE csak kapni akarj ingyen, hanem dolgozz meg azért, amit kapsz.

2012. márc. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
66%

Miért kéne elhozni az ebédet az oviból, már ezt sem értem.


Ne haragudj meg, de ez a hozzáállás egy bizonyos társadalmi csoportra jellemző. Nekünk JÁR, mert CSAK, és a jogaim meg a megkülönböztetés...

2012. márc. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Ez a gyerek joga. Miért rosszabb egy szegényebb gyerek a társainál? Miért ne foglalkoztatna az, hogy egy gyerek akinek nehezebb sora van még egy tányér ételt sem ér? Egyébként én ledolgoztam tizenhárom évet mielőtt gyermeket vállaltam. Férjem dolgozik. Régen jobb munkahelye volt, többet keresett akkor mi is fizettük amit kellett, rendesen. Ám a sors úgy hozta, hogy már nem keres annyit és jár a gyermekvédelmi támogatás. Hetente egyszer logopédushoz járunk, ilyenkor nem érünk haza elég korán ahhoz, hogy délre ebéd legyen. Ilyenkor jó lenne azaz egy adag ebéd a gyerkőcnek. Sajnálom, ha ez van akinek szúrja a szemét.
2012. márc. 22. 08:05
 4/26 A kérdező kommentje:
Egyébként engem az bánt, hogy ki van írva az óvodában, hogy senki nem hordhatja el az ebédet. Mégis vannak akiknek oda adják. Az egyik óvónéni két alkalommal fölajánlotta, hogy adjuk be a hordót és vigyük el az ebédet. Éltünk vele. Harmadik alkalommal rákérdeztünk, hogy akkor lehet-e és egy másik óvónéni odaszólt, hogy neki nem lehet, mert ingyenes. Szóval ez így, engem igenis zavar. A hangnem is bántó volt.
2012. márc. 22. 08:10
 5/26 anonim ***** válasza:
51%

nem úgy van az ahogy te gondolod, mert ha a gyerek nincs oviban akkor az napi ebéd befizetése nem veszik kárba, hisz következő hónapra átkerül, Ha februárba nem megy 5 napot akkor márciusban 5 napi ebédet nem kell kifizetni.


Az iskolákban ahol ebédjegy van ott el lehet hozni a kaját ha a gyerek nem megy iskolába,bár ott is lehet olyat csinálni, hogy ha előre tudjátok hogy március x napon nem megy iskolába akkor azt a napot nem kell kifizetni

2012. márc. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%

neked az önkormányzat fizeti így természetes, hogy az nem fogja kifizetni azokat az ebédeket amikor a gyerek nincs oviban.

Aki pedig hónap elején kifizeti az ebédet és úgy gondolja, hogy ő hazahordja akkor is amikor a gyerek nincs oviban,nyugodtan megteheti.

2012. márc. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Az iskolában is ki van írva, hogy senki sem viheti haza az ebédet. Régen volt ebéd jegy, betegség alatt el lehetett hordani. Az iskolából senki sem hozhatja el, ténylegesen. A gyerekem ebédje egyébként nincs mindig lehúzva amikor hiányzik. Nem mindig húzzák le. Ellenben láttam már óvónénit és a dadusokat reggelizni és ebédelni úgy, hogy nem fizetnek az ebédért.Egyébként nálunk amíg fizetősek voltunk sem volt átvitel a másik hónapra. Lehúzni le lehetett,de ha valami miatt nem tudtuk lemondani akkor azt kifizettük.
2012. márc. 22. 08:25
 8/26 anonim ***** válasza:
58%

Erre már nem tudok mit mondani


Ingyen van?Igen

Akkor maradj csöndben és örülj és ne támad azokat akik ezreket fizetnek érte, mert neked nincs jogod hőbörögni addig amíg az Önkormányzat kifizetni helyetted


A dadustól és az óvónénitől ne sajnáld már azt az egy szelet kenyeret és az egy tál ételt, napi 8 órában ők vigyáznak a gyerekedre

2012. márc. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Egyébként aki teljes árat fizet az étkezésért annak is még ad hozzá az önkormányzat. Az étkezés egy részét fizeti ki a szülő akkor is, ha úgymond teljes árat fizet. Ami még elgondolkodtató, hogy ahol három gyerek van és féláron jár az ebéd akkor ők a fél adagot vajon meg kapják-e? Mert, akkor nekik a féladag az jogosan jár?
2012. márc. 22. 08:31
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem támadom azokat akik fizetnek érte. Viszont a gyerekem ebédjét is kifizeti az önkormányzat. Tehát ki van fizetve. Az óvónéniktől pedig hidd el nem sajnálom csupán azért írtam bele, mert ezek szerint az ebéd amit kapnak többeknek is elég. Sőt a konyhás néninek hazára is jut. Tőle sem sajnálom. Csak hát én ilyen kukacoskodó vagyok. Nem mindig, csak most.mert ez az eljárás nem tetszik. Egyébként az ingyenes étkezés eredetileg azt szolgálta, hogy a gyerek hozzájusson az ebédhez. Ellehetett hordani,mert a gyereknek akkor is enni kell, ha nincs az óvodában. Jó én főzök minden nap, de mi van azokkal, akiknek annyi sincs, hogy otthon tényleg minden nap főzzenek? Lassan ki kell emelnem, hogy nem vagyok cigány és attól, hogy rendszeres gyermekvédelmit kapok nem lopok, nem vagyok bűnöző. Szeretem a gyerekeimet és törődök velük. Valahogy bűn lett szegényebbnek lenni.
2012. márc. 22. 08:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!