Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lesz majd ezután? (bővebb...

Hogy lesz majd ezután? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Volt párommal van egy 11 hónapos kislányunk. Eddig 15 ezer forint gyerektartást fizetett és még valószínű, hogy így is lesz októberig, ugyanis addig szól a munkahelyén a szerződése. Csak nem tudom, hogy lesz ezután. Miből fog nekem fizetni a babára? Ti mit tennétek? Mi van, ha egy fillér gyerektartást sem fog tudni fizetni?
2013. júl. 16. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor az állam fogja a gyerektartást megelőlegezni neki (lehet, hogy nem ez a megfelelő kifejezés), és az állam majd bevasalja rajta valahogy.

A gyámhivatalban kérdezz rá, hogy ez hogyan működik.

Talán úgy, hogy ha egyik hónapban nem fizet, fel kell jelentened, és így jut el addig az ügy, hogy az állam előlegez.

2013. júl. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És miután feljelentem, ha oda kerülne a sor, az állam egyből előlegez vagy kimaradnak hónapok?
2013. júl. 16. 13:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk úgy volt, hogy apuka fizette a gyerektartást még volt melóhelye abból vonták a 15000-et amit a bíróság megállapított. Na de apuka az én fiamon kívül még csinált 3gyereket. Felmondott a melóhelyén csak azért, hogy ne kelljen annyi gy.tartást fizetnie a négy gyerkőcnek. Így munkanélkülisegélyen volt. Utána kérte a gy.tartás leszállítását. Ekkor a bíróság 10000ft gy.tartást állapított meg, ami négy gyerkőcnek 40000ft havonta. Mivel a m.nélküliből nem tudta fizetni, ezért elmentem a gyámügyre, és ott kértem a megelőlegezést. Hosszú procedúra volt majd 6hónap. Végrehajtót kellett kérni, hogy tud-e valamit foglalni az apukától, mire a végrehajtó elintézte a dolgát, az is majd két hónap volt. (sok ügye volt). A lényeg az, hogy visszamenőlegesen is megkapod, mert én is megkaptam visszamenőlegesen 6 hónapra. Most ismét ott tartok, hogy lejárt a 3évem, mert annyira adják, újból végrehajtó, be a gyámügy, kitölteni a papírt, stb. A gyámügyis nő szólt is előre, hogy novembernél hamarabb tuti nem fogok kapni mert elég hosszadalmas procedúra, de visszemenőlegesen megkapom. Már ott tartok amúgy, hogy feladom:( Két levelet írtam a végrehajtónak, de még semmi reakció:(( Tehát ha az apuka nem fizet, akkor először bíróságra kell menni.
2013. júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!