Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le 3 hós...

Hogyan szoktassam le 3 hós tápszeres babámat az éjjeli evésről? Az esti fürcsi után eszik kb.7kor majd valamikor 11kor, ezután 1-2 körül hajnalban és reggel 5kor. A hajnali 1-2 ora körüliről szeretném leszoktatni. Hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés
2hós koráig átaludta az éjszakákat.
2009. jan. 5. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Miért szeretnéd leszoktatni? Szerintem nem véletlenül kel fel,gondolom éhes.Te sem örülnél ha leszoktatnának egy étkezésedről:-)Ha már nincs rá szüksége,ugy is elhagyja az éjszaka evést.
2009. jan. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapos koráig nem kelt fel enni éjjel? Az igen. Nem tudod esetleg, hogy mi változott meg?

Esetleg próbálj napközben többet adni egy kicsivel neki, és esetleg kipróbálhatod, hogy estére "besűríted" az etetéseket(2 óránként), utána pedig nem várod meg, hogy felébredjen enni, hanem megeteted álmában fél 11 körül! Hátha így nem ébred föl 1-2 körül arra, hogy éhes. Feltéve, hogy tényleg azért kel, és nem megszokásból.

2009. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tanácsolom, hogy az este -es etetést próbáld meg álometetésben csinálni. És próbáld ki a Sinlac-ot. Az sokkal laktatóbb mint a sima tápszer. Mert ha eddig átaludta az éjjeleket és most nem akkor lehet hogy neki már nyomósabb tápira van szüksége éjszaka. Neki sem jó ám ha felébred éjjel. Ő tápis baba. Más mint az anyatejes babák. Az én lányom is tápis. Higgy nekem. Sokkal kiegyensúlyozottabb az én lányom aki öt hetes kora óta átalussza az éjszakákat, pedig akkor még anyatejes volt, mint az ismerőseim babái akik még nyolc tíz hónaposan sőt túl az egy éves koron is éjjelelnte többször is felébrednek. Ez egy rosz szokássá tud alakulni náluk. És most aztán lehet lepontozni.
2009. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

4,5 hósak vagyunk és 3 hónap után átaludta a lányom az éjszakát este 10től reggel 7ig.

Most 2 hete nem hajlandó aludni, fel kel enni 2kor es 6kor is.

2009. jan. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem 2és fél éves a fiam, de egyszer minimum felkel éjjel és üvöltve követeli a kakaóját. A 4 éves lányom szinte mindig felébred rá, és ő is sír, mert nem tud pihenni. Nem tudom róla leszoktatni, pedig úgy alszik el, hogy 1 üveg kakaó a kézben, és irány az ágy.


Tanusíthatom, hogy rossz szokássá tud alakulni, de szerintem ő még nagyon kicsi ahhoz, hogy szokássá válljon. Lehet, hogy csak téged akar érezni, én is így voltam velük, mikor picik voltak. Póbáld meg, hogy nem veszed fel, és nem eteted meg egyből, hanem paskold a fenekét, és csitítgasd. Az enyémek nagyon szerették.

2009. jan. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igaza van annak az anyukának aki álometetésről ír!!!

Nekem is tápszeres a 11 hetes lányom. kb. 2 hete már csak egyszer kell föl enni az is álometetés. Nem várom meg míg teljesen felébred. Az is lehet hogy most pótolja az elmaradt evéseket.

2009. jan. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!