Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy is van ez az üveges...

Hogy is van ez az üveges bébiételekkel, mikor, milyen céllal melyiket adhatom 5,5 hós babának?

Figyelt kérdés

A kérdés lényegében arra vonatkozik,hogy azzal már tisztában vagyok, hogy hány hós kortól melyik zöldség gyümölcs stb félét kaphatja,és melyik az amit még nem. Csak azt nem tudom,hoyg melyik az amit csak desszertnek tudok adni,vagy melyik az amivel étkezést lehet kiváltani?

Úgy van,hoyg a gyümölcs az inkább csak desszert, a zöldséges meg akár normál étkezésként?

Vagy abban van különbség hogy melyiket melyik napszakban adom/adhatom?

Ha étkezést szeretnék majd előbb utóbb kiváltanni, akkor hogyan kell? Először amennyit elfogad adok neki,aztán megkínálom még a szokásos tápszerrel is?

Köszi ha valaki ászán az idejéből és segít..


2009. okt. 20. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:

én így csináltam mikor elkezdtem a hozzátáplálást.

reggel tápszer

10óraira adtam 2 kk almapépet, aztán tápszert

ebéd, uzsi, vacsi tápszer volt.

másnap 4 kk almapép.

aztán 8.

4kknál már 30milivel kevesebb tápszert adtam a fiamnak.

ha 8 kanál után sem volt baja, akkor másnap már teljes adagot evett, ami 1 bébiételnyi volt. azután már nem kapott tápszert.

így a 10órait kiváltottam gyümire.

aztán jött az uzsi nálunk tejpépre, úgy mint a gyümi

aztán az ebéd.

8 hónapos volt, mire reggel és este evett már csak tápszert.

a gyümi nekik még simán elég 1 kajálásnak.

2009. okt. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ahaaa,tehát akkor a zöldség és a gyümölcs nekik egyformán tápláló...inkább akkor a mennyiség számít. Kezdem kapisgálni,de azért még írjanak mások is.

Köszi

2009. okt. 20. 12:57
 3/3 anonim ***** válasza:
sőt, néha egy gyümölcsös bébiétel tartalmasabb, mint a zöldséges. én úgy váltottam ki a kajákat, hogy egyet tejpéppel, egyet gyümölccsel, egyet zöldséggel, reggel kap egy kis joghurtot, meg az elalvás előtti tápszer előtt egy fél adag gyümölcsöt. nekem az 1-2 kanál után egyből megevett 40 grammot, pedig ekkor még csak 4 hónapos volt. azóta egy-egy üveg bébiétel simán lecsúszik neki, tejpépből is teljes adag. a baba fogja a tempót diktálni, te csak kövesd az igényeit. :)
2009. okt. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!