Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babájánál koponya...

Akinek a babájánál koponya csontosodási zavar volt, milyen idős korában, hogyan és ki vette észre? Milyen jelei voltak?

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz pontosan?Nekünk idő előtti varrat elcsontosodással született(zárva voltak a koponyavarratai és kutacsa sem volt).Gyerekorvos vette észre 3,5hósan megoperálták.
2013. júl. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
10 hónapos és már alig tapintható pár mmes kutacs, illetve egyik oldalt hátul picit lapos a feje, mikor pici volt, mindig azon az oldalán feküdt, és azt mondják, hogy emiatt. Illetve mindenki szerint csak én veszem észre, nem is látszik szinte. Látja rendszeresen orvos, illetve nemrégiben más okból kifolyólag Neurológusnálbia voltunk és érdekelne, hogyha gond lenne, akkor észrevették volna e, ill. ilyen idős korára már kiderült volna e?
2013. júl. 18. 19:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi nekünk 4 hetes volt amikor észrevették.De tag vagyok egy csoportba ahol csak 14-15 hónaposan forrt össze a varrat.Minket is megoperáltak de újból bármikor becsontodohat 12 éves koráig.Neurológusunk csak ránézett és egyből tudta rtg nélkül,hogy mi a probléma megjegyzem a fejformája nekünk sem tünt fel csak most később ahogy a képeket nézzük.Ha aggódsz kérj kétoldali koponya rtg-t
2013. júl. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet! Bízom benne, hogy mi nem fogunk így járni. Sajnos röntgent több okból sem tudok neki kérni; más okból kifolyólag már sok rtg. sugár érte (nem a fejét), illetve a dokitól kérdeztem már, de azt mondta nem, mert semmi nem indokolja, szerinte normális a fej formája teljesen. Gondolom egy sebész, egy neurológus észre vette volna, nem? Ha visszanézem a régi fotókat, sokkal laposabb volt ott a feje, mint most, ha becsontosodott volna, akkor romlott volna, nem javult volna, igaz?
2013. júl. 21. 18:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor ne aggódj emiatt.Értik a dolgukat az orvosok.Sajnálom,hogy ilyen szörnyű dolgokat éltek átt.Kitartást,sok erőt kívánok mindanyiótoknak.
2013. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sziasztok!Egyes válaszoló, mi van azóta veletek? Sajnos az én kislányomnál is ezt állapítottak meg. Nagyon el vagyunk keseredve. Jól esne egy kis biztatás. Köszönöm :)
2023. jan. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!