Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az mennyire gáz és mitől,...

Az mennyire gáz és mitől, lehet, mit jelent, ha a baba szopi után jó egy órával bukik sokat? Van, hogy félóra eredménytelen büfiztetés után leteszem és utána az ágyát és magát sikerül lebuknia. Ezzel mit tudok tenni, ez vmi baj?

Figyelt kérdés
2008. jún. 25. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én is ettől szenvedek.. A babám folyamatosan bukik, minden étkezés után, és még 1-2 óra múlva is. Szinte alig merem mozgatni, mert bukás a vége. Persze jó kedélyű, vidám, de mégis kijön. 2 hónaposak vagyunk, egyébként.

Szóval én annyit olvastam már ezzel kapcsolatban, és igazából röviden arra lyukadtam ki, hogy amíg jó a kedve, nem veszít a súlyából, szépen gyarapszik, addig nincs gond. Nem tudja, mennyit ehet, túleszi magát. Lehet, mohó is, sok levegőt nyel. A felesleget kiköpi, ami nekünk soknak tűnik, igazából nem az. Lehetséges első megoldás: félülő helyzetben szoptatni, szoptatás alatt többször büfizetni (nekem utóbbi nem vált be, mert ha elveszem a cicit, sír). Majd ülőhelyzetbe varázsolni kb 20-30 percig, akár ölben, akár párnák segítségével, vagy hordozóban, pihiszékben. Aminek ki kell jönni, az úgyis kijön. Én is mindig attól félek, h visszanyeli, de a babák okosak és reflexszerűen kiköpik. Én azt szoktam mondani a kislányomnak, hogy drágám, tejet ittál, túrót buktál??? :) Gyarapszunk szépen, eddig 2,5 kg-ot hízott születése óta. Ha ti is híztatok, akkor ne aggódj feleslegesen, most már én is kezdem ezt a jelenséget megszokni... Mert meg kell, talán meglehet. És a hozzátáplálást megkezdve szépen kinövik. Ennyi :) pussy

2008. jún. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Szia! Ez nagyon hasznos olvasd el. Nekem ez "volt" a gondom, 8 hetes a babám és rengeteget bukott. _Olvastam még azt is, hogy ha az anyuka tejet iszik az tejallergiát válthat ki a picinél, és az is lehet a bukás oka. Naponta fél liternél pedig nem ittam többet, de 6 napja, hogy abba hagytam és azóta 2x bukott a fiam.

Szoptatásnál pedig majdnem ül úgy szopizik, nem tudom mitől bukik kevesebbet a tej elhagyásától vagy a helyzet megváltoztatásától, de kevesebb. Boldog babázást!

2008. jún. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem az vált be, hogy 2-3 alkalommal is megböfiztetetem szopás közben. És amíg gyarapszik, addig tényleg nincs gond, még nincs kialakulva a gyomorzáróizmuk a piciknek. Azért a dokinak megemlítheted majd.

Nekem még azt javasolták , hogy ilyenkor oldalra fektessem le aludni, de a fejét is szépen oldalt tartja, és kifolyik ha bukik.

Amúgy a lányom 11 napos, és sokszor nem böfizik, ilyenkor én is félek kicsit letenni:-)

2008. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!