Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismersz "mártír" anyukát?

Ismersz "mártír" anyukát?

Figyelt kérdés

Aki folyton sápítozik, folyton azzal jön, hogy milyen fájdalmakat állt ki a gyerekért, mi mindenről kell lemondania, milyen borzasztó szenvedéseken ment keresztül. Állandóan arról megy a szöveg, hogy a gyerek milyen büdös, milyen rossz, nem alszik, folyton sír, mennyi baj van vele. De mindig hozzáteszi, hogy "persze imádom, ő az életem értelme"

Az ilyen miért vállal gyereket?

Egyáltalán mit lehet vele kezdeni, ha elkezdni nyomatni?


2013. júl. 19. 11:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%

Igen ismerek,magamat! Most jól ki lehet beszélni,és fröcskölni a másikat!

A kérdésedből süt a rosszindulat,és az hogy csak veszekedést akarsz szítani!

2013. júl. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%
Egyetértek az első válaszolóval! És irigyellek, hogy neked soha semmi problémád nincs. Biztos ezért törődsz a másokéval.
2013. júl. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte válaszaitokat!


Akkor tehát: mi lenne a legjobb, hogyan lehet veletek beszélgetni? Van valami, ami megnyugtat, ami segít, ami könnyít a lelketeken?

2013. júl. 19. 11:24
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Velem lehet beszélgetni, nem szoktam folyton panaszkodni. Egyszerűen nehezen hiszem el, hogy másoknak csak boldogságból áll az élete. Nem szeretem eljátszani, hogy nincs semmi nehézség, kialvatlanság stb. Szerintem az a normális, ha ezeket sem kell eltitkolni. És ez nem azt jelenti, hogy kizárólag erről beszélek!
2013. júl. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért a semmi problémád nincs meg az állandóan panaszkodik között azért van különbség. Ha valaki tényleg csak arról tud beszélni, hogy milyen rossz és nehéz és fárasztó a gyerekkel, ott baj van.


Én meg szoktam hallgatni, de nem nagyon válaszolok. Ha adok valami tanácsot akkor azt már tuti próbálta vagy már előre tudja, hogy nem működne. Ha elmondom hogy nekünk ez nem volt nagy gond, akkor milyen szerencsés vagyok, de majd később nekem is biztos nehéz lesz.

2013. júl. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%

Első vagyok.

Én már szedem a "xanaxot",és köszi de beszélnek hozzám az angyalok!:)


Ha komolyan beszélgetni akarsz(amit nem hiszek),akkor miért ilyen módon kell megfogalmazni ezt a kérdést???

2013. júl. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy másoknak csak boldogságból áll az élete, hanem arról, hogy tényleg minden problémáját mások nyakába zúdítja. Olyanokéba is, akiknek nincs gyereke!
2013. júl. 19. 11:37
 8/21 anonim ***** válasza:
Édesanyám ilyen. Nem pont ezeket mondja, de hasonló dolgokat. Borzasztó, hogy 33 éve hallgatom, hogy neki milyen nehéz volt az egész élete. Neki mennyit kellett dolgoznia, neki minden nap kellett főznie munka után. Nemrég azt mondta, hogy ő még nem is élt. Komolyan mondom gyomorgörcsöm van, ha elmegyünk hozzá, mert egy tányér étel után órákig hallgathatom, hogy milyen fáradt. Legszívesebben semmit nem fogadnék el tőle, de ő mártírkodik és mindenképpen megcsinálja.
2013. júl. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Azért, kedves hatos, mert ezek az anyuka szavai.

"jaj, ha tudnád, mennyi baj van vele, kis r*hadék, állandóan besz*rik, nincs egy perc nyugtom tőle, mert folyton üvölt"

2013. júl. 19. 11:39
 10/21 anonim ***** válasza:

Értelek,de ilyen esetben próbáld más irányba terelni a beszélgetést,vagy mond azt hogy dolgod van és hagyd ott! Nem vagy köteles végighallgatni!


Ha jól értem neked még nincs gyereked?!

2013. júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!