Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kisfiam undorodik...

11 hónapos kisfiam undorodik a kanalas ételektől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Volt egy kis csömöre,és most semmit nem hajlandó elfogadni,ég a kedvenceit sem.Ha meglátja a kanalat undorodva fordul el,és keservesen sír.

Fogzás miatt volt olyan,hogy nem evett egész nap estére meg jó izüen evett a tökfőzelékből,szerintem ettől kapott csömört.Ez már két hete volt,és azóta küszködés az evés.Van valakinek ötlete vagy esetleg járt e valaki hasonlóan.Ti mit tettetek?


2013. júl. 19. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Adj neki szilárdat. Az én lányom az anyatejen kívül közel 18 hónapos koráig minden folyékony ételtől öklendezett. Én nagyon puhára főzött répát, brokkolit, krumplit, spárgát, cukkini és tökszeleteket adtam a kezébe, azzal tápláltam hozzá eleinte. Ha fogzik, még jól is fog esni neki, hogy dörzsöli az ínyét. Adhatsz neki hámozott (egész!!) almát, körtét, kenyérhéjat, bulátát, ha a rizst nákosra főzöd (só nélkül), akkor pici gombócokat fomázhatsz, amit meg tud fogni. ;)
2013. júl. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet :) CSak a másik nagy gondom,hogy az én drága kisfiam utálja a zöltséget.Tényleg tanácstalan vagyok.Azért köszönöm.
2013. júl. 19. 11:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom(1 éves) ugyanezt csinálja,és ő sem szereti a zöldségeket!Nagyon szereti a sültkrumplit(sütőben sütve)sültcsirkét,májat,húsokat felkockázva.Szerencsére a gyümit szereti,azt szívesen eszi.
2013. júl. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat majd néhányat ki próbálunk hátha sikerül.
2013. júl. 19. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!