Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babáknál miért ellenzitek...

Babáknál miért ellenzitek ennyire a cukrot?

Figyelt kérdés

Én sem tömöm vele egy évesemet, de azért a teájába,vagy limonádéjába egy ipicirit teszek. Sőt a meggyszószba is mert savanyúbban meg nem eszi meg.. Ennyi kis cukorra szüksége van a szervezetének,mert a vércukor szintjét szinten tartja-nekem ezt a védőnőm mondta!

Köszönöm,ha írtok,bármit is, lepontozni nem fogok,mert a vélemények érdekelnek!!



2013. júl. 20. 10:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
28%

Akkor én vagyok úgy tűnik az "ellentábor". Én ízesítem az ételeit, hogy legyen valami ízük is.

Normálisan persze.


De ha nem tennék bele neki semmit a főzelékébe ( hanem csak úgy ala natur) úgy nem eszi meg, ha ízesítve van akkor igen.

Cukrot egyébként még nem tettem neki semmibe sem, viszont amit veszek neki Hipp (jó éjt papi) tejbegrízt, abban van cukor.



Viszont én a saját megérzéseimre és tapasztalatomra ( na és persze szüleim, nagyszüleim tapasztalatára) hagyatkozom. Nem vagyok az a tipikus elsőgyerekes ősanya aki azt hiszi minden szentírás amit az orvosok és a védőnők mondanak. Már eszik a 7 hónaposom olyan főzelékeket amiket ők nem is tudnak, és jóízűen hatalmas adagokat bevág belőlük.

Az ételeit többnyire húsleves vagy csirkeleves alaplével higítom ( ha kell!)

Tejet is hamarabb fogok adni neki mint az előírt. Én nem fogok tej helyett tápszert adni a gyerekemnek, reklámozhatja milliószor is a Milupa, vagy Milumil ( mit tudom én melyik) hogy az egészségesebb.. hát egy nagy frászkarikát!

A lányomnál is ugyanígy csináltam aki pedig már kamasz gyerek. Nem rontottam el semmit, a fogai tökéletesen gyönyörűek, nem allergiás stb.

2013. júl. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyukák! Írnátok konkrét márkákat, hogy mit használtok, hol szerzitek be?

Én próbáltam a fruktózt, de a fél családnak hasmenése volt tőle.

2013. júl. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%

Én is használtam cukrot.

Paradicsomlevesnél, meggyszósznál. Abba a kis adagba, amit a baba evett 1-2 csipet cukor elég volt.

Nincs elhízva, a fogai 2,5 évesen tökéletesek, fehérek és egészségesek.

A cukor akkor roncsolja a fogakat, ha a granulátumos teát (vagy agyoncukrozott teát) issza a gyerek és egész nap megállás nélkül lóg a cumisüveg a szájából.

Az első fogacskáktól kezdve mossuk a fogait, az ebédbe tett csipet cukor nem roncsol.

Mivel IR-es vagyok, apósom és apukám is kettes típusú cukorbeteg lett középkorára, nagyon odafigyelek, hogy mit és hogyan adok a fiamnak.

Nem csak a fehércukor a szénhidrát, én ártalmasabbnak találom, ha a liszttel sűrített krumplifőzelékhez még fehérkenyeret is adnak az ebédnél. Na, az a szénhidrátbomba, nem a meggyszószban a csipet cukor.

Igyekszem az arany középutat választani a saját ételeinknél is, mindent evett, kóstolt a fiam, kapott már édességet, sütit is, mégis jó evő, mindent szerető gyerek, nem "édességfan". Simán issza a vizet is, annak ellenére, hogy szokott kapni gyümölcslét is.

2013. júl. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%
Elnézést az offért, kérdező, inkább kiírom!
2013. júl. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
70%
Nincsen semmi baj a cukorral igenis szüksége van a szervezetnek rá,mint ahogy a zsírra is, a mérték a fontos,ráadásul ettől fog enni inni olyat is ami nem édes,szóval idiótaságokat hordanak össze.
2013. júl. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Mindenkinek ment a zöld kéz,mert hasznosak voltak számomra a válaszok. Úgy látom nagy cukor ellenző az anyukák többsége.... szerintem minimális cukorra szükség van, de látom ez nemcsak az egyedüli véleményem, örülök,hogy más is van így ezzel. Remélem nem bántok meg ezzel senkit!!
2013. júl. 20. 21:03
 17/18 anonim ***** válasza:
a nagy cukor ellenesek tömik a gyerekbe az édesítőt meg az update kaját aztán majd jönnek sírva később
2013. júl. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
10-s vagyok.Mi azért használunk gyümicukrot, mert apukának 30 évesen alig van saját foga, kb. fele, így a gének és a többi.A papírt kidobtam, így nem tudom megnézi ki gyártotta, majd ha legközelebb veszek, megírom.Nem veszünk Ubdate-t,mert hülyeségnek tartom egyébbként is tartunk ezerrel diétát, mivel sokmindenre allergiás a baba.Glutént már 4 éve nem eszünk, kenyeret, sütiket sütök, tejérzékenység miatt tejtermékek kizárva, szója kizárva, babánál még plusszban a tojással készült cuccok is.Azért nem nyírfacukkorral édesítek, mert a gyümölcscukor mégiscsak közelebb van a magyar étkezéskultúrához.
2013. júl. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!