Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elég 4-5 naponta fürdetni egy...

Elég 4-5 naponta fürdetni egy csecsemőt?

Figyelt kérdés

Olvastam egy válaszolónál, hogy egy rokona már az újszülött babájánál is naponta csak 3 pelenkát használ és 4-5 naponta fürdeti.


Ezt én nem tudom elképzelni hogy lehet anélkül, hogy a gyerek bőre egészséges maradjon.

Én csinálom rosszul, pazarló módon? Nekünk naponta 5-6 pelenka fogy és minden este fürdetem a lányom.


Tényleg elég ritkábban fürdetni a babákat?


2013. júl. 20. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Az engem nem érdekel, hogy más hogy csinálja. Én minden nap fürdetem a gyerekeket. És napi 5-6 pelus fogy a 2 hónaposomnak, a 2 évesemnek pedig napi 7-8
2013. júl. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Én is olvastam. Várandósan mi is úgy terveztük, hogy heti 2x fürdetjük, aztán szembesültünk az újszülöttkori napi kb. 10 kakival és természetesen alig vártam, hogy megfrissüljön a bőre a kádban.

Egyébként egy idő után imádnak fürödni, de ha alig találkoznak vízzel, hogy alakul ki ez az ellazító esti "szórakozás"?

Gyerekallergológus szerint valóban ajánlatos ritkábban fürdetni, vagy legalább természetes fürdetőkkel, mert hajlamosítanak ezek a divatos kencék az ekcémára és más bőrproblémákra. Bizonyos "népcsoportoknál" valóban ritkább az allergiás megbetegedés....:-)

2013. júl. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Állítólag az első hetekben elég, illetve, az is, ha áttörlöd a kis testét. Amúgy is száraz a bőrük, és a fürdés csak jobban szárítja. De én se bírnám ki, ráadásul a fiam olyan izzadós volt egész picinek, hogy pláne. :) A pelenka dologgal viszont nagyon nem értek egyet, azt gyakrabban kell cserélni, mert a folyamatos nedvesség szintén nem jó a popsinak, főleg, hogy nem éri sok levegő a pelenka alatt.
2013. júl. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Elvileg elég, hiszen önmagában a csecsemő nem lesz koszos, nem esik el, nem keni össze magát, de én inkább maradnék a napi fürdés híve. Tény, hogy szárítja a víz a kicsi bőrét, de ha ezt fogom tapasztalni, és mással nem védhető ki, akkor fürdetném minden másnap, de azért kikérném a védőnő javaslatát is. (Nyári, izzadós időben nem biztos, hogy olyan szerencsés, ha nem fürdik a baba.) De ez szerintem, ahány ház, annyi szokás. Nyilván, a pelenkafogyasztás csak minimális mértékben variálható, hiszen ha van benne valami, azt nem jó sokáig hagyni, mert kicsípi a bőrüket, sebes lesz.
2013. júl. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem egy újszülött is megizzad és neki is meg kell tanulnia a rutint,ráadásul kakil,pisil.Igénytelenség 2-3-4 naponta fürdetni,persze ha egyszer-egyszer kimarad egy esti fürdetés mert hamarabb elalszik vagy ilyesmi az nem gond,de azért napi 3 pelenka meg 4-5 naponta fürdés.....
2013. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

A fürdetés kultúra kérdése is. Németországban pl. az a szokás, hogy hetente egyszer fürdetik a babákat. És ők sem "koszos népség".

A pelenka mennyisége meg attól függ, épp hogy alakul a széklet.

Pisi miatt én 3-4 óránként cserélek, kakinál azonnal.

Harmadik gyerekem pl. az első hetekben állandóan kakilt, ha csak megmozdítottuk a lábát, így volt hogy napi 15-20 pelus fogyott. A másik véglet meg az egy-másfél évesem, akinél napi 3-4 fogyott, attól függően, hogy a kakit "beletette-e" épp az aktuális csere előtt vagy sem.

2013. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Az én babám minden evés után bukik, estére elviselhetetlen savanykás hányás szaga van. Szóval nem lesz sáros, mert nem koszolja magát össze kint, de bukik, meg össze izzadunk szopizás alatt.
2013. júl. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Most tuti hogy a földig le leszek pontozva, de nem érdekel akkor is leirom a véleményem. Soha az életbe nem sporolnék azon, hogy a babámnak naponta 3szor cseréljek pelenkát. Kakil, pisil ha kell akkor 15ször is lecserélem. Képzeljétek már el hogy ki lenne pirosodva, dörzsölve a popsija, milyen kellemetlen meg fájdalmas lehet szegénynek. A fürdésröl annyit, hogy egy baba bukik, izzad, hiába nem lesz koszos az udvaron akkor is kell fürdetni minden nap szerintem.Higiéniai okokbol és az esti rituálé miatt is. Én fürdés utan mindig bekentem a testét babatestápoloval, vagy babaolajjal, egyáltalán nem volt száraz a böre. De a ritka peluscsere miatt igenis kipirosodik meg fájni fog neki. Mi minimálbérböl élünk, de inkább máson sporolok ha muszály.

Ekkora ostobaságot kitalálni, már ne is haragudjatok de ez már igénytelenség.

2013. júl. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem mindegyikünk azt írta napi 3 pelenka egy újszülöttnél kevés,legalábbis 5-6-7 pelus nálunk mindig elfogyott naponta
2013. júl. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenki saját maga dönti el, mit csinál a saját babájával.

Én úgy vagyok vele, hogy azt teszem meg neki, ami nekem is kell, jólesik. Például ha én is csak 4-5 naponta fürdenék, evidens lenne, hogy a babámat is úgy fürdetném. Vagy ha szívesen csücsülnék órákig kakiban, pisiben, a gyereknél sem lennék kényes erre.

Viszont mivel szeretek minimum napi 1-2 alkalommal fürdeni, így a babát is erre szoktatom. A másik meg, amit az egyik előttem válaszoló is írt már, hogy hozzátartozik az esti rituáléhoz. A baba ezekből a rendszeres szokásokból tanulja meg, hogy fürdés után evés és naaaagy alvás. :)

2013. júl. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!