Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar ülni?

Miért nem akar ülni?

Figyelt kérdés

Kislányunk 8,5 hónapos. Tudom, hogy még ráér a dolog, és azt is, hogy majd ül, ha megérett rá, de furcsállom az alábbiakat.

Egész hamar csinált mindent. 4 hósan megfordult hátról hasra, 5,5 hósan kúszott, 6 hósan mászott, 7 hósan felállt. Azóta mindig csak áll. Az ülést egyáltalán nem próbálja, ha felültetem akkor előre dől és mászik. (tudom, nem szabad ültetni, nem is szoktam, csak néha úgy jön ki a lépés, hogy a popójára teszem).

Ha párom délutános, akkor pihenőszékbe teszem és beviszem magammal a fürdőszobába, ha fürdök. Olyankor gond nélkül felül benne, kapaszkodás nélkül. A babakocsiban is felhúzza magát és ül. Anyánál voltunk tegnap, ahol gyönyörűen ült az ágyon.

Ha itthon vagyunk, akkor csak az állás érdekli. Alig mászik már, egész nap csak állna.

Mikor fog már ülni vajon?? Más babája is csinált ilyet?


2013. júl. 20. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem két olyan barátnőm is van, akinek a gyereke még 1 évesen sem ült szabályosan, pedig minden mást (állás, mászás, bútorok mellett lépegetés) csinált. Valahogy nem hiányzott nekik. Aztán megtanultak ülni is. :)

Ezzel nem azt szeretném mondani, hogy a Tied sem fog ülni még hónapokig, csak azt, hogy néhány baba nagyon nem a nagykönyv szerinti sorrendben tanulja meg a mozgásformákat.

2013. júl. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gyönyörűséges ***** válasza:
nyugi fog ulni :) 10 honapos korukra erosodnek meg annyira. a felallas most meg uj neki azert csinalja de mivel semmi nem tortenik ezert is megy vissza maszasba elobb utobb maszasbol szepen ki fog ulni :) nem vagytok elkesve. az uleshez azert a fejet is szepen meg kell tartani es az a legnagyobb suly a testukon, a hatizmok erosodnek a maszastol, felallastol. Csinalj neki nagy teret maszashoz, hanyagold a kisagyat, allokat, akkor majd a sok-sok maszas meghozza az eredmenyt. :)
2013. júl. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

most az ácsorgás az izgalom neki :)

meg nem tudja hogy kell vagy hogy tudna leülni. emlékszem, az én babám, ha elfáradt az álldogálásban, akkor sírt, mert még nem tudott leülni és ilyenkor segítenem kellett neki, behajlítottam a lábát, megmutatva, hogy kell. néhány nap múlva már ügyesen leült, ha elfáradt.

persze erőltetni semmit nem szabad.

2013. júl. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egész nap a földön van, nem korlátozom. Jön velem minden hova mászva. Persze ha sétálni megyünk, akkor a babakocsiban van, de az ébrenléti idő 90 %-át a földön tölti. Általában ott állok mögötte mindig, és vigyázok rá, mert képes nagyokat esni. Amikor dőlne, akkor igyekszem a popójára tenni, hogy érezze, mi is az az ülés valójában, de ahogy írtam egyből előre tolat és mászik egy új helyre, ahol ismét fel tud állni. :) Köszönöm a válaszokat, akkor várok türelemmel. Előbb utóbb úgy is felül. :)
2013. júl. 20. 22:40
 5/7 anonim ***** válasza:

A fiam 16 hónaposan tanult meg járni. Egy hónappal később ült le először magától a fenekére! Máshol megült már ő is, de magától sose. Ha elege volt a mászásból, lépegetésből, akkor letérdelt. De ő mondjuk ilyen "biztonsági játékos", mindent elég későn kezdett csinálni, s a járás előtt például megtanult elesni.

Lehet, hogy a te babád is előbb fog járni, aztán ülni.

2013. júl. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már ül a babánk! :) A héten szépen kidolgozta a módját! :) Négykézlábból hátra tolat és felül.
2013. júl. 27. 22:09
 7/7 Gyönyörűséges ***** válasza:
szuper :)
2013. júl. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!