Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 7 hónapos, de...

A kislányom 7 hónapos, de nincs neki egyetlen egy foga sem. Szilárd táplálékot mikortól adhatok neki? Gondolok itt kölesgolyó, kifli, esetleg egy negyed alma, nem pépesítve?

Figyelt kérdés
2013. júl. 22. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:

azért mert nincs foga még az innye igen kemény

szal puhábbra főzött zöldséget puha gyümit adhatsz már neki

pl banán répa krumpli


szerintem már elboldogulna kiflivel is

egyszerűen szép majszolja :-)

almát talán még ne az keményebb és nem biztos h szét tudja nyomni - esetleg nagyon vékony szeletekre vágva

de barack (öszi sárga) is dinnye(piros sárga) mehetne kis kockában


elsőre pici falat h szokja majd ha már tudja enni akkor mehet nagyobb darabka is :-)

2013. júl. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki nyugodtan. Ez nem a fogaktól függ.

Rágni az ínyükkel rágnak még nagyon sokáig, hiszen először a metszők nőnek ki.


Középső lányom 9,5 hónapos korától nem fogadta el a pépes ételt, csak azt ette meg, amit ő maga tett a szájába kézzel. 10,5 hónaposan kinőtt két foga alul, és 14 hónapos koráig ennyi foga volt. Addigra mindent evett már szépen. Kanállal is, villával is, ahogy a "nagyok".


Nyugodtan adj neki, természetesen először felügyelettel. HA öklendezik az elején egy cseppet az nem baj, az a természetes (védelmi) reakció, hogy ne nyeljen le túl nagy darabot. Akkor visszaköhögi, és újra megrágja vagy kiköpi.

2013. júl. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Almából, amíg nincs foga, adhatsz neki úgy is, hogy csak meghámozol egy egészet (kisebbet ha van) és azt adod neki.


De amint kinő az alsó két foga, vigyázni kell a keményebb dolgokkal, mert le tud harapni egy nagyobb darabot, és akkor az tényleg veszélyes lehet, amíg meg nem tanulja, hogy kb. mekkora darab fér el a szájában egyszerre.

Az almát én úgy adtam kezdetben, hogy egy (hámozott) cikkelyből vágtam le egész vékony szeleteket.

Banánból is lehet karikákat vágni.

És zöldségek is mehetnek: főtt sárga répa, krumpli.

második

2013. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!