Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell egy kisbaba orrában...

Hogy kell egy kisbaba orrában lévő szilárd váladékot, vagyis fikuszkát feloldani sós vízzel?

Figyelt kérdés
állandóan tele van neki,kipiszkálom,de annyira utálja,és félek,hogy amivel piszkálom kárt tesz az orrüregbe.a doki azt mondta sós vízzel oldjam fel,de azt hogy kell?mivel csöpögtessek bele?és mennyit?nem fut le a torkán?
2013. ápr. 29. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezeknek a kis flakonoknak pumpás fejük van, tehát nem csepegtetni kell, hanem belefújni.

Belefújod, vársz két percet majd leszívod az orrát.

(Tényleg ne kapargasd, az fáj is neki, míg a fenti művelet nem!)

2013. ápr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Piszkálni és kapargatni tényleg tilos.Patikában lehet kapni sima sós orrcseppet is.Kb.200 ft körül van.Abból cseppentesz bele,amíg nem oldja fel,aztán leszívod.
2013. ápr. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

fikuszkát :)

Naszóval, nem tudom mekkora a csemete, de bele tudsz fújni a nózijába orrsprayt (akár tengervizes, akár másik), és az kimossa magával a fikuszt. Én fürdésnél szoktam fültisztítóval óvatosan "bányászni", de ő már nagy gyerek.

2013. ápr. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és ennek az orrspraynek- a tengeri sósnak mi a neve?
2013. ápr. 29. 16:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sterimar babyt használok.
2013. ápr. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tengervies orrspray néven fut, én mindig a legolcsóbbat kérem a patikákban. Nekünk Stérimar van, de még 3 féle létezik ezen kívül legalább.
2013. ápr. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nalunk is a sterimar valt be. Csak befujsz egyet-egyet a gyermeked orraba es szepen feloldja, utana nagyon konnyu kiporszivozni az orrvaladekot.
2013. ápr. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!