Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS. Babámnak hasmenése volt...

SOS. Babámnak hasmenése volt és hányt is egyet. Mikor lehet neki valamit adni?

Figyelt kérdés
Elvileg most ebédelnénk, már kész az ennivalója...

2013. júl. 23. 13:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Amúgy ránézésre teljesen jól van, nem is viselte meg az egész, úgy viselkedik, mint mindig.
2013. júl. 23. 13:28
 2/7 anonim ***** válasza:
Adj Neki nyugodtan, hamar kiderül hogy bent marad vagy kijön. Ha újra hányni fog vagy megy a pocija akkor arra nagyon figyelj hogy nehogy kiszáradjon. Nagyon meleg van.
2013. júl. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Vizet vagy ízesítetlen teát adj neki lassan, kortyonként, hogy pótold a folyadékveszteséget. Enni most nem adnék neki. Ha nem jön ki belőle a folyadék, este olyasmit adj neki, ami fog. Pl. főtt krumpli, rizs, háztartási keksz... Mennyi idős a babád? Mihamarabbi jobbulást. Üdv.
2013. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi 14 hónapos.

Sajnos spéci diétán van, így épp ezeket a "diétás" dolgokat nem kaphatja.

A víz miatt kérdeztem.

A hasmenés előfordul máskor is, és azt láttam, hogy benyúlkált a szájába, lehet hogy amiatt hányt, nem?


Az a baj, hogy a fürdőkádba jött ki a hasmenés, és nem megy le a víz rendesen, nem tudom hogy tisztítsam ki, rosszul vagyok...

2013. júl. 23. 13:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Mármint hogy vizet kéne adnom neki, mert anélkül elaltatni sem tudom.
2013. júl. 23. 13:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon figyelj a folyadék pótlására, mert egy 10 perc alatt ki tud száradni a gyerkőc!

Nekem a lányom 10 perc alatt száradt ki ugyan ennyi idősen, mint most neked van, és az már nagy baj, mert akkor kórház!

De igen lehet, hogy piszkos kézzel nyúlkál a szájába, vagy valami piszkos dolgot vet a szájába, az én lányommal is így volt!

10 percenkét 2 korty vizet, vagy cukorban gazdag italt( 200 ml teába egy csepp citromlé, vagy 1-2 szem citrompótlót 2-3evőkanál cukorbele) igyon, mert különben kiszáradhat.

De ha nem iszik és szárad a szája, és erősebb a szája szaga a megszokottnál(acetonos),és minden vissza jön amit csak lenyel akkor vidd azonnal orvoshoz, mert minél tovább húzod annál rosszabb lesz a kicsinek.


De remélem, hogy nem lesz semmi gond,és helyre jön a kicsiké!

2013. júl. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is!

Úgy alakult, hogy vízzel megitattam (vadul kortyolta), gondoltam megnézem az visszajön-e, de nem jött. Fél órával később próbáltam volna altatni, mert láthatóan fáradt volt, de tiltakozásba kezdett, így megszoptattam, utána gyorsan elaludt, most alszik egy 20 perce.


Remélem nem lesz baj. Nem hányt sokat, és "bocsánat" de ételt nem láttam visszaköszönni, inkább fehér nyálkás izé volt.


Szerencsére délelőtt rengeteget ivott, úgyhogy kiszáradás miatt nem aggódom.


Csak az volt nehéz, hogy a másik két gyerekemet közben ebédeltetnem kellett, ő meg csak nézte...

De bekapcsoltam mesefilmet neki, így egész jól ment.

2013. júl. 23. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!