Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kislányunk 8 kg (72cm),...

Ha kislányunk 8 kg (72cm), akkor beletehetem olyan dönthető autósülésbe ami 9 kg-tól van? Egyáltalán mi különbség a 9 kg-tól és a súlykorlátozás nélküli ülések között.

Figyelt kérdés
8,5 hós a babánk, és már nagyon kényelmetlen neki a hordozó.
2013. júl. 23. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tedd bele. Nekünk 0-18-as ülésünk volt, de csak 5,5 hós korában tettük bele. Szerintem újszülöttnek nem való, hiába volt benne szűkítő is. Szóval amimkor mentünk nyaralni akkor már az autós ülésbe utazott neki is sokkal kényelmesebb volt már. A 9kg-tól való ülések, azoknak a babáknak való akik már tudnak stabilan ülni, ezeket az üléseket már ugye menetiránnyal szembe lehet csak bekötni. De 9-18 kg-ig való ülést vegyél. Utána kell igaz még egy, de a 9-36-os ülés nagyon nagy átfedés. Nem is igazán ajánlják. Mi 9-36-ost vettünk kisfiamnak amikor kinőtte a 0-18-ast. Akkor volt 2 éves. Egyébként hosszra nőtte ki a hordozót is 5 hós korára.
2013. júl. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát én még 0-18-kg-os ülésbe tenném, 5 hónapos volt a lányom amikor 0-18 kg-os ülést vettünk neki, már 9 kg volt ekkor, de nem ezen múlik!

Egyrészt a 9-18, vagy 9-36-os ülések nem köthetőek be mindkét irányba, csak menetiránynak megfelelően. A 0-18-asok viszont mindkét irányba beköthetőek. És amíg nem tud teljesen stabilan ülni, addig csak háttal utazhat a baba, és után is sokkal biztonságosabb háttal utaztatni. Vannak országok, ahol 4 éves korig is háttal utaznak a gyerekek, mert sokkal biztosnásgosabb.

[link]

Itt le is van írva, hogy miért...

Persze vannak olcsóbb ülések is ennél, nekünk sem ilyenünk van, a lényeg, hogy a 0-18 kg-os kategória a legalkalmasabb a hordozó után és ez is használható kb 3 éves korig!

A lányom 16 hónapos, és 15 hónaposan fordítottuk át az ülését menetirány szerint, bár én szívem szerint még hagytam volna, csak apuka nagyon hepciáskodott miatta...

És egyébként a lányom akkora, mint egy 2-2,5 éves, mert 90 cm és 14 kg, és nagyon kényelmesen elfér benne, és még van lehetőség a fejtámláját emelni úgy láttam 2 fokozattal, úgyhogy még nagyon sokáig elég is lesz...

2013. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!